Relikwie świętych w Bielsku-Białej

 
 
 

Ks. Jarosław dotarł wczoraj do Bielska-Białej, do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, gdzie przyszło bardzo wiele osób. Pierwszy ucałował relikwie świętego o. Pio proboszcz, ks. prałat Jerzy Ryczowski. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się uroczystym wzniesieniem relikwii do kościoła, gdzie ks. Jarek przewodniczył modlitwie różańcowej z rozważaniami odnoszącymi się do św. o. Pio, a następnie Mszy św., którą wraz z nim koncelebrowali kapłani tamtejszej parafii.

Po Eucharystii rozpoczęła się prowadzona przez ks. Jarosława  Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Tak jak wszędzie, na koniec wierni mogli ucałować relikwie święte.

Dziś już przedostatnie miejsce w Polsce, gdzie podczas peregrynacji dotrze habit św. o. Pio i inne relikwie świętych. Będzie to parafia w Tychach – Cielnicy.

*

Jadąc wczoraj w stronę Bielska, ks. Jarosław zatrzymał się na chwilę na spotkanie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Przypomnijmy, że w czasie wizyty w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży, spotkał się tam z dziećmi chorymi onkologiczne papież Franciszek. Ks. Jarosław pobłogosławił relikwiami św. o. Pio szpital i jego pacjentów.

 

(oprac. BRS)

26.10. 2016

2 Comments

  1. Pingback : PADRE JAREK » Oficjalna strona ks. Jarosława » Lista parafii peregrynacji relikwii świętego ojca Pio

  2. by wiesław on 28 października 2016  19:34

    ks. Jarku dziękujemy za peregrynacje relikwii do Bielska Biłej. Wiesław

Leave a reply

Your email address will not be published.