Rocznica Objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika (27.11.2018)

 
 
 

Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę Objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika na Rue du Bac w Paryżu.W tym dniu  szczególnie modlimy się do Niepokalanej.Jej Cudowny Medalik noszą miliony osób na całym świecie. Wielu z nich otrzymało łaski obiecane przez Matkę Bożą.

W nocy z 18 na 19 lipca 1830 roku, kiedy Francja przeżywała rewolucję lipcową, w której został obalony król Karol X, podczas snu ukazał się Katarzynie anioł, zbudził ją i zaprowadził do kaplicy nowicjackiej. Tam zjawiła się jej Matka Boża, która skarżyła się na publiczne łamanie przykazań, zapowiedziała kary, jakie spadną na Francję i zachęciła Katarzynę do modlitwy i uczynków pokutnych.
Kilka miesięcy później, w nocy z 26 na 27 listopada 1830 roku, ten sam anioł w podobny sposób obudził Katarzynę i zaprowadził ją do kaplicy. Szarytka ujrzała Najświętszą Maryję Pannę, która poleciła jej rozpowszechnić ten Medalik wśrod ludzi, powiedziała:Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili dostąpią wielkich łask. Katarzyna była osobą bardzo skromną i małomówną. Tylko jej spowiednik i biskup Paryża wiedział, że spotkała Matkę Bożą, a współsiostry tylko się czegoś domyślały, bo miała w oczach tyle miłości i dobroci i bardzo dużo się modliła. W miejscu, gdzie Ona przyszła do św. Katarzyny – stoi tam fotel, na którym Maryja usiadła.

Przypominamy reportaż z Kaplicy Cudownego Medalika w Paryżu, który zostal zarejestrowany 16 maja 2017 roku.

Leave a reply

Your email address will not be published.