Rozpoczęły się rekolekcje w Ciney w Belgii (5.10.2019)

 
 
 

Ks. Jarosław rozpoczął wczoraj głoszenie rekolekcji w belgijskiej miejscowości Ciney w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest tam już kolejny raz – ostatnio był tam w zeszłym roku na zaproszenie ks. dziekana Piotra oraz wikariusza tamtejszej diecezji ks. Marcina Padowskiego.

Parafia liczy ponad 7 tys. osób – około 3 proc. uczestniczy w niedzielnej Eucharystii. Liczba ta nieco wzrasta, dlatego rekolekcje, będące czasem szczególnym są tak ważne. Ks. proboszcz mówił o tym podczas wieczornej Mszy św.
Ks. Jarosław po Komunii św. mógł jeszcze raz wszystkich zaprosić wszystkich do udziału w rekolekcyjnych spotkaniach. O godz. 20 wraz z ks. Marcinem poprowadził nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Podczas niego ks. Jarek wygłosił pierwszą naukę rekolekcyjną, w której mówił o Bożym Miłosierdziu oraz o znaczeniu miłości, która sprawia, że człowiek staje się silniejszy w walce ze złem i głównym jego sprawcą – szatanem. Na zakończenie wczorajszego wieczoru wszyscy otrzymali broszurki na temat Bożego Miłosierdzia w języku francuskim.

Ks. Jarosław głosi w języku polskim, a jego słowa tłumaczy na język francuski ks. Marcin oraz pani Agnieszka z Domu Modlitwy św. Charbela, który powstał w pobliżu Ciney.
Jutrzejszą Eucharystię będzie celebrował w języku francuskim, do czego przygotowuje się bardzo sumiennie.
– Ważne, aby Belgowie wiedzieli, że to nie są rekolekcje dla Polaków, ale skierowane do mieszkańców Belgii – mówi ks. Jarosław. – Chcę to okazać m.in. odprawiając Mszę św. – z pomocą Ducha Świętego – w ich języku.
Dzisiejsze popołudnie modlitewne rozpocznie się o godz. 15 uroczystym wprowadzeniem do kościoła relikwii św. Jana Pawła i Charbela oraz wizerunku naszego patrona.
W rekolekcjach wezmą udział także członkowie Domów Modlitwy a zarazem Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Domów Modlitwy św. Charbela. Najprawdopodobniej już jutro zostanie zaprezentowane logo stowarzyszenia, przedstawiające wizerunek świętego ojca pustelnika i napis z nazwą stowarzyszenia po łacinie oraz w języku kraju, w którym znajdują się Domy. Dzisiaj Belgowie otrzymają również krzyże, które zostaną poświęcone, a także odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
Jutro, na zakończenie rekolekcji ks. Jarosław przekaże dla parafii obraz Maki Bożej Pompejańskiej, przed którym odmówiony zostanie Różaniec święty.

Kiedy ks. Jarek rozpoczynał pobyt w Belgii, miał okazję oglądać defiladę policji belgijskiej w centrum Brukseli. Zobaczmy tych, którzy dbają tam o porządek i bezpieczeństwo.

A mają tutaj kogo chronić, bo do Brukseli przybywają politycy i turyści z całego świata. Pamiętajmy w modlitwie o tych którzy troszczą się o życie i zdrowie innych ludzi.

Leave a reply

Your email address will not be published.