Rozpoczynają się rekolekcje w Częstochowie. O godz. 16.45 – transmisja Mszy św. (17.05.2019)

 
 
 

Dzisiaj w Częstochowie rozpoczynają się kolejne rekolekcje dla rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Odbywają się one zawsze 2 razy w roku – na rozpoczęcie Adwentu oraz na urodziny św. Charbela, który przyszedł na świat 8 maja 1928 roku.
W rekolekcjach biorą udział różne osoby, często przybywają nowi uczestnicy. Każdy, kto należy do Domów Modlitwy ma obowiązek raz w roku uczestniczyć w rekolekcjach, którym zawsze przewodniczy ks. Jarosław. Osoba, która ma problemy finansowe, a należy do rodziny Domów Modlitwy, powinna to zgłosić – wówczas ks. Jarek pomoże rozwiązać problem. Formacja i ukierunkowanie, by iść do źródła, jakim jest Chrystus jest bowiem bardzo ważna.
Dokładny program rekolekcji, które trwać będą do niedzieli, podaliśmy już na naszym portalu. Zapraszamy serdecznie do udziału w Mszy św. na rozpoczęcie, która będzie w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 16.45. Kto zechce, może też uczestniczyć w tej Eucharystii poprzez nasz portal padrejarek.pl.
Ks. Jarosław przyjechał do Częstochowy już wczoraj wieczorem. Wziął udział w Apelu Maryjnym; jak mówi – napełnia się mocą płynącą w tym szczególnym miejscu, jakim jest Jasna Góra, aby głosić rekolekcje. Przez chwilę rozmawiał z metropolitą częstochowskim abp. Wacławem Depo, z którym spotka się również dzisiaj rano, aby poprosić o błogosławieństwo na czas rekolekcji.

Leave a reply

Your email address will not be published.