Rybnik dla Matki Bożej Dobrego Początku 24.10.2021

 
 
 

Peregrynacja cudownego wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku rozpoczęła się wczoraj w Rybniku w parafii św. Michała Archanioła, należącej do Katolickiego Kościoła Narodowego. Jej proboszczem jest ks. Wojciech Grzesiak. Po powitaniu obrazu przed kaplicą, rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Pierwszy Biskup KKN ks. bp Adam Rosiek. On również wygłosił kazanie, którego część tłumaczona była na język włoski ze względu na obecność gości z Italii.

Po Mszy św. obraz przewieziono do miejscowości Jankowice, gdzie w sali Domu Strażaka przygotowano specjalne miejsce. Odbył się tam dedykowany Matce Bożej ponad dwugodzinny koncert latynoskiego zespołu. Na koniec odśpiewano Barkę – ks. biskup Adam udzielił błogosławieństwa. Relację z koncertu można obejrzeć na YouTubie.
Dzisiaj o godz. 11 w Rybniku sprawowana będzie Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Adam, a kazanie wygłosi ks. Jarosław.
Po Eucharystii wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku zostanie przekazany do pierwszej rodziny, potem powędruje do kolejnych domów. W Rybniku peregrynacja u rodzin zakończy się 29 października, następnie obraz pielgrzymował będzie do Domów Modlitwy św. Charbela.
Dzisiejszą Mszę św. o godz. 15 Mszę św. w języku włoskim odprawi ks. Jarosław.

Leave a reply

Your email address will not be published.