Rzymskie wakacje (20.07. 2019)

 
 
 

Italia zawsze będzie zawsze miejscem bardzo atrakcyjnym dla turystów. W tym roku widać ich więcej niż było w ostatnich latach, kiedy ruch turystyczny był ograniczony lękiem przed zamachami terrorystycznymi. Wiele osób rezygnowało z wyjazdów, mimo że zamachów tu nie było. Każdy kto przyjeżdża do Rzymu pierwsze kroki kieruje do Bazyliki św. Piotra i Muzeów Watykańskich. Zwłaszcza, gdy jest bardzo gorąco, bo tam jest klimatyzacja…
Aby wypocząć nad morzem, które jest czyste i piękne i ciepłe, trzeba pojechać dalej – na południe Włoch. Do Sardynii, gdzie woda jest wyjątkowo błękitna, a piasek biały i którą Włosi nazywają „naturalnym basenem”. Bardzo piękna jest również Sycylia i Kalabria. Do bajkowych krajobrazów dochodzi też bardzo smaczne jedzenie na bazie ryb i owoców morza. Jednakże w lipcu i sierpniu ceny są bardzo wysokie. Dla przykładu – gdyby ktoś chciał skorzystać z hotelu blisko morza z całodziennym wyżywieniem, za tydzień dla dwóch osób zapłaci ok. 2 tys. euro. Wiele osób wynajmuje jednak apartamenty, które są dużo tańsze.
Wczoraj z kamerą CharbelTV udaliśmy się po godz. 22 do centrum Rzymu, aby pokazać nocne życie na jednym z głównych placów miasta – Piazza Navona oraz kilkadziesiąt metrów od Watykanu, nad Tybr. Nad rzeką na czas wakacji ustawiono ogródki kawiarniane, czynne są restauracje gdzie można nie tylko się posilić, ale i zatańczyć. Wszystko bardzo pięknie, ale nie wiem komu przyszło do głowy, żeby ten cały ciąg ustawić pod oknami szpitala, dosłownie parę metrów od Szpitala św. Ducha, gdzie wychodzą także okna sal chorych. Naprawdę jest tam do późna w nocy bardzo głośno. I tak będzie codziennie do końca wakacji. Nawet przez zamknięte okna na pewno słychać muzykę i gwar. Czy taki rodzaj muzyki posłuży chorym? – zastanawia się ksiądz Jarek..

Dziś, jak w każdą sobotę zapraszamy na nasz portal o godz. 17, na katechezę ks. Jarosława.

Leave a reply

Your email address will not be published.