Śpiewajmy dziś „Barkę”

cmentarz w podziemiach kościoła w Castellammare
 
 
 
cmentarz w podziemiach kościoła w Castellammare

We wtorek o godz. 18 ks. Jarek odprawił Mszę św. w kościele pod wezwaniem Dusz w Czyśćcu Cierpiących, nad którym sprawuje opiekę bractwo o tej samej nazwie. Sprawował tam Eucharystię również rok temu. W homilii mówił o tajemnicy śmierci. Przypomniał, że całe nasze chrześcijańskie życie jest przygotowaniem na dzień odejścia i do spotkania z Jezusem twarzą w twarz.
Wcześniej czy później dla każdego ten dzień nastąpi, więc to jest prawdziwy sens naszego życia. Im więcej czynisz dobra, tym szybciej zobaczysz Jezusa, bo szybciej opuścisz czyściec – powiedział ks. Jarek. Poprosił św. Jana Pawła II, którego imieniny dziś przypadają, aby wyjednał nam u Jezusa łaskę, by nikt z obecnych nie odszedł śmiercią niespodziewaną, ale by wszyscy byli na nią przygotowani. Wspomniał również, jak przez wiele lat w dzień imienin Jana Pawła szedł do niego i zanosił jakiś upominek. Na koniec zaprosił wszystkich na szczególną Mszę św. z okazji imienin św. Jana Pawła II, dzisiaj bowiem ta Eucharystia sprawowana będzie przez kilku kapłanów w tutejszym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wolności. Jeśli będzie dobre połączenie internetowe, Msza św. będzie transmitowana i będzie ją można na żywo zobaczyć na naszej stronie. A po zakończeniu Mszy św., wbrew wczorajszym zapowiedziom, odbędzie się katecheza.

Zdjęcia z kościoła:

.

Zdjęcia z cmentarza w podziemiach kościoła:

.
- Pokusiłem się wieczorem, aby w centrum Castellammare do Stabia szukać wizerunków św. Jana Pawła II – mówi ks. Jarek - O dziwo, gdy przeszedłem zaledwie kilka metrów, odnalazłem te wizerunki i w kościele i na zewnątrz, na ulicy. A więc on wciąż tu żyje nie tylko w pamięci, ludzie ciągle czują jego bliskość. Bardzo mnie to ucieszyło. Śpiewajmy dzisiaj w prezencie dla Jana Pawła „Barkę” i „Czarną Madonnę”. Bo on na pewno to słyszy....

.


(oprac. BRS)
3.11.2015

Leave a reply

Your email address will not be published.