Spotkanie księdza Jarka z prefektem kongregacji kardynałem Robertem Sarahem w Watykanie-Vatican Service News (15.04.2019)

 
 
 

Kard. Robert Sarah pochodzi z Gwinei. Urodził się 15 czerwca 1945 roku. Został wyświęcony na kapłana w roku 1965, a mianowany biskupem przez papieża św. Jana Pawła II w roku 1979. Benedykt XVI 20 listopada 2010 roku mianował go kardynałem. Od roku 2014 jest prefektem jednej z najważniejszych kongregacji watykańskich: do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jego motto biskupie brzmi: „Wystarczy ci mojej łaski”.
Jest autorem wielu publikacji. W Polsce ukazała się m.in. książka pt. „Bóg albo nic”, będąca wywiadem-rzeką z kard. Sarahem. Prezentacja tej publikacji odbyła się 15 marca 2016 w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. W naszym kraju wydano również inne jego książki: „Moc milczenia” i „W drodze do Niniwy”.
Ks. Jarosław spotkał się z ks. kardynałem Sarahem już po raz trzeci. Dzisiaj przekazał mu list od swojego biskupa, Stanislava Stolarika. Mógł również przedstawić pokrótce, na czym polega modlitwa w rodzinie Domów św., Charbela, powstających nie tylko w Polsce, ale w różnych krajach Europy. Przypomnijmy, że tych domów modlitwy jest już 376. Ks. Jarosław przekazał również wizerunek Matki Bożej z Niegowici, a także zapewnił o modlitwie w jego intencji i obiecał, że będziemy to czynić każdego dnia. Na zakończenie spotkania ks. Kardynał przekazał życzenia przez Charbel TV, także dla całej rodziny Domów Modlitwy i udzielił błogosławieństwa ks. Jarosławowi oraz wszystkim telewidzom.
Ks. Jarosław stwierdza, że spotkanie i rozmowa z kardynałem Sarahem sprawiły, iż dzisiejszy dzień będzie należeć do jednych z najważniejszych dni.
Zapraszamy do obejrzenia tych materiałów i przyjęcia błogosławieństwa.

Leave a reply

Your email address will not be published.