Spotkanie z kardynałem

 
 
 

Wtorkowe spotkanie z ks. kard. Darío Castrillón Hoyos, byłym prefektem kongregacji ds duchowieństwa, trwało ponad godzinę. Ks. Jarek, który wcześniej znał kardynała, zorganizował je, na  prośbę ks. dra Marka Kaczmarka, wikariusza w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łodzi, który przez wiele lat sprawował Msze św. w rycie gregoriańskim, tzw. trydenckim, w języku łacińskim. Chciał on zapoznać  ks. kardynała z ideą utworzenia Instytutu Braci od Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej Niepokalanej. Kardynał  bardzo zainteresował się tą sprawą. Ks. Marek wręczył mu również statut proponowanego instytutu. Spotkanie miało charakter bardzo przyjacielski – ks. kardynał opowiadał o swoich bliskich więzach z Janem Pawłem II, o przyjaźni z nim – znali się już wtedy, gdy Karol Wojtyła nie był kardynałem. Mówił też o przyjaźni ze zmarłym już kard. Deskurem. Ks. dr Marek Kaczmarek wręczył Jego Eminencji  prezent, którym sprawił mu wielką radość – malowany na płótnie wizerunek św. Faustyny Kowalskiej.

Na koniec spotkania ks. Jarek poprosił kardynała, aby udzielił jemu i jego przyjaciołom – kapłanom błogosławieństwa indywidualnego –  12 czerwca – ja i mój kolega Sławomir będziemy obchodzić kolejną rocznicę święceń, a ks. Marek – kilka dni później. Podchodziliśmy więc pojedynczo, klękaliśmy przed ks. kardynałem, jak w dniu święceń kapłańskich, a on nam po modlitwie udzielał błogosławieństwa. Byliśmy wszyscy bardzo wzruszeni – mówi ks. Jarosław.  Nie zabrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Ks. Jarek prosi o modlitwę w intencji ks. kardynała, który niebawem ukończy 87 lat.

(oprac. BRS)

8.06.2016

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103913296185050351121/albumid/6293862802802809233?alt=rss&kind=photo” ]

Leave a reply

Your email address will not be published.