Św. Charbel ustąpił miejsca Matce Bożej 3.08. 2022

 
 
 

W parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży trwają nieustanne przygotowania do koronacji obrazu Maryi. Uroczystość odbędzie się już za 11 dni. Przede wszystkim prowadzone są prace przy ołtarzu głównym, w którym cudowny obraz Matki Bożej Dobrego Początku pozostanie już na stałe
Specjalny baner w wizerunkiem umieszczono na ścianie frontowej Sanktuarium; wcześniej był w tym miejscu obraz św. Charbela, który ustąpił miejsca Maryi, Jego wizerunek przeniesiony został na mur pustelni i tak już pozostanie.

Na terenie przykościelnym również znalazły się banery, na których widać, jak papież Benedykt błogosławi obraz, co wydarzyło się w Watykanie 19 marca 2008 roku, w uroczystość św. Józefa. Ojciec Święty wiedział, że wizerunek ten będzie peregrynował po Europie. Był to moment szczególny – po poświęceniu zatrzymał się dłuższa chwilę i wpatrywał w niego.

Dzisiaj, mimo że była już jak w kazdą środę Msza św. poranna, będzie też wieczorna o 19.30. Będziemy się modlić w intencji ofiarodawców, dobrodziejów, tych którzy wspierali i chcą wspierać sanktuarium.
Jutro o godz. 19.30 podczas Mszy św będziemy się modlić zwłaszcza za kapłanów z racji pierwszego czwartku miesiąca oraz i św. Jana Vianeya.
W pierwszy piątek miesiąca rozpoczniemy uroczystą nowennę – o godz. 20.30 -przygotowującą na uroczystości koronacyjne.
Na Mszy św. również odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Przed rozpoczęciem nowenny, o 20.30 wspomnimy też wydarzenie sprzed wielu lat w Rzymie, gdzie dzisiaj stoi Bazylika Matki Bożej Śnieżnej. Płatki róż na znak ówczesnego wielkiego cudu – śniegu padającego w sierpniu, polecą nie tylko w Rzymie, ale i przed naszym sanktuarium we Florencji.

Leave a reply

Your email address will not be published.