Św. o. Pio – w swojej parafii

 
 
 

W niedzielę, 23 października w parafii św. o. Pio w Tychach Mąkołowcu relikwie jej patrona były wystawione podczas wszystkich Mszy św. Rano, już przed godz. 8.00 ks. Jarosław podjechał z relikwiami przed kościół, a właściwie kaplicę, bo kościół jest w budowie, a wierni uczestniczą w nabożeństwach w kaplicy. Od czterech lat proboszczem jest tam ks. Dariusz Gadomski, który przewodzi tej wspólnocie i czuwa nad budową kościoła. Ks. proboszcz ma powód do radości, ponieważ prawie 50 proc. wiernych uczestniczy w niedzielnych Mszach św. W parafii pomaga mu stały diakon – w Polsce takich diakonów, mających żony i dzieci jest obecnie 22. (diakon nie może sprawować Eucharystii i sakramentu Pokuty).

Wszystkim trzem Mszom świętym przewodniczył ks. proboszcz – ks. Jarosław koncelebrował Eucharystię dwukrotnie – o godz. 8 a także o 11, kiedy przybyli również kapłani z sąsiednich parafii. O godz. 8 wygłosił kazanie ks. Jarek, przed błogosławieństwem z krótkim słowem- świadectwem o św. o. Pio wystąpiła Antonella D’Iorio, która przybyła z Castellammare di Stabia. Na kolejnych dwóch Mszach św., na wyraźne życzenie ks. proboszcza, kazań nie głosił ks. Jarosław, lecz zastąpiło je słowo pani Antonelii. Ks. Dariusz serdecznie podziękował za łaskę obecności przez cały dzień relikwii św. Pio w  tej wspólnocie, w miejscu gdzie buduje się świątynia na cześć tego świętego. O godz. 15.00 ks. Jarosław przewodniczył nabożeństwu kończącemu pobyt relikwii w parafii – odśpiewano godzinki na cześć św. o. Pio, odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ostatnim aktem modlitewnym była adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo. Uroczyście, w procesji wyprowadzono relikwie na zewnątrz świątyni.

Ks. Jarek nie odjechał jednak od razu z terenu parafii, ponieważ został zaproszony, by odwiedzić Dom Modlitwy św. Charbela nr 189. Tam spotkał się z jego członkami, przy zapalonej lampie oliwnej odmówiono wspólną modlitwę, udzielił błogosławieństwa, a także wpisał się do zeszytu, który prowadzony jest przez „Dom”.

W zasadzie nie musiałem opowiadać co robię i gdzie jestem, bo wiedzą o tym z naszego portalu – mówi ks. Jarek.

Z Tychów udał się w stronę Pilzna koło Dębicy, gdzie dzisiaj u godz. 17.20 rozpocznie się uroczyste wprowadzenie relikwii świętych do kościoła. oo. karmelitów.

(oprac. BRS)

24.10.2016