Światełko dla Papieża-Polaka (19.05.2019)

 
 
 

Z okazji wczorajszych urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II ks. Jarek zorganizował wieczorem wspólną modlitwę na placu przed Sanktuarium Jasnogórskim koło pomnika Papieża-Polaka i zapalili świece. – Zapalamy światełko, na które zapewne Jan Paweł patrzy przez okno Domu Ojca. Pamiętamy i nigdy nie zapomnimy, że 99 lat temu urodził się w Wadowicach – mówił ks. Jarek.
Wszyscy mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II. Był też wspólny śpiew Barki, błogosławieństwo , przejście przed wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej i śpiew Czarnej Madonny. Odmawiając różaniec w procesji z zapalonymi świecami pielgrzymi udali się na Apel Maryjny o 21.

Był to szczególny wieczór, ponieważ po Apelu Maryjnym rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona już po północy modlitwą ekspiacyjną za wszelkie profanacje oraz błogosławieństwem.
Dzisiaj zakończenie rekolekcji Mszą św. przed południem, wcześniej, o godz. 10 będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie o uwolnienie za wstawiennictwem św. Charbela.

 

1 Comment

  1. by Anonim on 20 maja 2019  15:31

    W sobotę, 18 maja moja córka przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej... ostatni tydzień był deszczowy i baaardzo zimny, do piątku włącznie, z okazji urodzin Jana Pawła II westchnęłam prosząc Go o ładną pogodę... Jan Paweł II nie zawiódł, dzień był piękny i słoneczny, a sama Komunia cudowna :)))
    Bardzo dziękuję Panu Bogu za orędownictwo Świętych. :)

Leave a reply

Your email address will not be published.