Święto Matki Bożej we florenckiej parafii 8.12.2021

 
 
 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży obchodzona jest – podobnie jak w zeszłym roku – w sposób szczególny.
Już wczoraj wieczorem przeniesiono do sanktuarium poświęconą w Medjugorje figurę Matki Bożej, która zwykle stoi w grocie przy pustelni.
Wczoraj o godz. 15 w Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się w celi św. Charbela 24-godzinna modlitwa ekspiacyjna.

Przepraszamy również Matkę Bożą za wszelkie zniewagi, które ludzie uczynili wobec Niej. Adorację podjęła pielęgniarka z południa Polski.
Do sanktuarium przybywają dzisiaj również i pielgrzymi z różnych miejsc, m.in. ze Śląska. Z Rybnika przyjechał ks. proboszcz Wojciech Grzesiak, aby uczestniczyć w uroczystościach i poświęcić obraz św. Charbela, który będzie w jego parafii.
Przy ołtarzu stanie dzisiaj czterech księży – Eucharystii o godz. 11 będzie przewodniczył proboszcz i kustosz florenckiej parafii ks. Jarosław Cielecki, natomiast w południe księża poprowadzą wspólnie Godzinę Łaski. Podczas Mszy św. wszyscy wypowiedzą słowa konsekracji Matce Najświętszej i oddania się św. Józefowi w kończącym się, poświęconym Mu, roku.
Zapraszamy serdecznie na uroczystości, które będą transmitowane na portalu padrejarek.pl i kanale CharbelTV na YouTubie.
Program transmisji:
godz. 9 – Msza św. w języku włoskim
godz. 11 –Msza św. w języku polskim
godz. 12 – Godzina Łaski

Leave a reply

Your email address will not be published.