To były niezwykłe cztery tygodnie, pełne łaski Bożej i wielkich duchowych uniesień 21.04.2018

 
 
 

Dzisiejszym Apelem Maryjnym ksiądz Jarek zakończył czterotygodniowy  pobyt w Ojczyźnie. Czas wielkich duchowych uniesień .

Niezwykłe Triduum Sacrum , które rozpoczęło się od spotkania już w Wielką Środę z księdzem biskupem Stanisławem – ordynariuszem księdza Jarka . W Wielki Czwartek piękna uroczystość MSzy świętej kapłanskiej w gronie swoich biskupów i całego Prezbiterium z diecezji w Rożnavie . Wielki Piątek już w Polsce. Od samego poranka w trudnych warunkach pogody, ksiądz Jarek przemierzał wraz z pielgrzymami drogę krzyżową naszego Pana Jezusa Chrystusa w  Zebrzydowskiej. W Wielką Sobotę  spotkaniem z arcybiskupem Markiem   na Rynku w Krakowie by zakończyć Święte Triduum uczestnictwem w Wigilii Paschalnej u boku księdza arcybiskupa Wacława w katedrze Częstochowskiej.

Te wydarzenia duchowe stanowiły preludium do Pielgrzymki Życia, jak nazwał ją ksiądz Jarek. Pielgrzymki Dziękczynno Pokutno Błagalnej z Niegowici do tronu Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Byliśmy świadkami tych niesamowitych jedenastu dni. Prawie dwieście kilometrów marszu z Maryją .

Kończymy te przeżycia dzisiejszym Apelem Maryjnym z niezwykłego miejsca, jak zauważył dzisiaj ksiądz Jarek. Zaraz po zakończeniu Apelu i zapakowaniu kopii cudownego obrazu ksiądz Jarek udał się w długą drogę do Rzymu. To kolejny etap tego jakże trudnego, przepełnionego wydarzeniami ducha,  roku.

Bądźmy z Nim i przy Nim . Wspierajmy modlitwami by nie zabrakło Mu zdrowia i sił fizycznych. Wypraszajmy potrzebne łaski w dalszym kapłańskim życiu. Już w następnych dniach kolejne relacje z misyjnej działalności Parde Jarka , tym razem w Italii a potem w Medjugorie.

Dodaj komentarz