Triduum Maryjne – rozpoczęte

 
 
 

W miejscowości Chociule w parafii Ołobok rozpoczęło się wczoraj uroczyście Triduum Maryjne, przygotowujące do uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej, przypadającego w najbliższy poniedziałek. Chociule mają swój kościół filialny pw. Matki Bożej Wniebowziętej. Triduum, podobnie jak w roku ubiegłym, przewodniczy ks. Jarosław.
Mimo że to dopiero pierwszy dzień modlitewnych spotkań, przyszło wiele osób – kościółek był pełen, a wierni przybyli nie tylko z parafii, ale także z Gorzowa czy Świebodzina. Msza św. rozpoczęła się uroczystą procesją, w której niesiono wizerunki św. o. Charbela i św. Jana Pawła II. Ich relikwie niosły dzieci. Dziewczynki tak przeżywały swoje zadanie, że jedna z nich aż rozpłakała się z emocji.

Na początku Mszy św. podczas aktu przebaczenia ks. Jarek zapalił dwie świece, które podczas Światowych Dni Młodzieży paliły się na ołtarzu przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie do modlących się z ks. Cieleckim chorych dzieci przyszedł papież Franciszek. Ks. Jarosław mówił: Niech Maryja zapali nasze serca w miłości do Jezusa. Niech one płoną tą miłością. Nawiązał do Domu Nazaretańskiego, gdzie Maryja otrzymała wiadomość od Boga, że została wybrana na Matkę Jezusa. Bóg ma plan również wobec każdego z nas – mówił ks. Jarek. – I każdy z nas tak samo ważny jest dla Boga.

Po Mszy św. ks. Jarosław poprowadził nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, a po nim odmówił modlitwę do św. Charbela, odśpiewano też pieśń „Święty Charbelu, patronie nasz”.
Potem wszyscy opuścili świątynię i ustawili się wokół niej, a ks. Jarosław błogosławił każdego olejem przywiezionym z Annaya od grobu św. Charbela.
Mieszkańcy Chociuli są bardzo szczęśliwi i zapowiedzieli, że będą uczestniczyć w kolejnych dniach triduum także dziś o godz. 20 i jutro o 20.30.
W sobotę o godz. 10.00 ks. Jarosław będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie. Przybędzie na nią m.in. kilkudziesięciu pielgrzymów z Dębicy. Również jutro o godz. 15.00 w Chociulach wierni spotkają się też, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz wysłuchać katechezy o Bożym miłosierdziu i przebaczeniu. Ks. Cielecki zaprasza serdecznie.
Wczoraj po południu w Zielonej Górze w Kurii Diecezjalnej spotkał się z kanclerzem, ks. Piotrem Bortnikiem. Obejmijmy szczególną modlitwą biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego oraz ks. Kanclerza.

(oprac. BRS)
12.08.2016

1 Comment

  1. by Kamil on 13 sierpnia 2016  09:53

    Było super bardzo mi się podobało

Leave a reply

Your email address will not be published.