Trwają przygotowania do sierpniowych uroczystości 18.06. 2022

 
 
 

W parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży trwają przygotowania do uroczystości zaplanowanych na 14 i 15 sierpnia, kiedy przybędzie tam i zostanie ukoronowany obraz Matki Bożej. Wizerunek wciąż pielgrzymuje po Polsce, teraz przebywa koło Tarnowa, a w przyszłym tygodniu ks. Jarosław przewiezie go do miejscowości niedaleko Rabki.
Przygotowania prowadzone są na dwóch płaszczyznach – materialnej i – przede wszystkim – duchowej. W tej pierwszej – przygotowywany jest główny ołtarz. Powstają również publikacje które będą mówić o tym jedynym i niepowtarzalnym wydarzeniu.
Wczoraj ks. Jarosław nawiązał kontakty z niezależną telewizją Radom – został przez jej dyrektora i właściciela, pana Piotra Kołodziejczyka zaproszony do studia, gdzie udzielił wywiadu.
Rozmowa zostanie wyemitowana w przyszłym tygodniu. TV Radom przygotowuje też spot reklamowy, który będzie zapraszał na sierpniowe uroczystości do Florencji.

Po wywiadzie, którego udzielił ks. Jarosław role się odwróciły – to on przeprowadził rozmowę z dyr. Kołodziejczykiem. Była ona tłumaczona na język włoski. Aby obejrzeć program radomskiej telewizji, wystarczy wpisać: tvradom.com lub w Googlach: Telewizja Radom.

Leave a reply

Your email address will not be published.