Tydzień w parafii

 
 
 

Dzisiaj piąta Niedziela Wielkanocna. Przypominamy, że w naszej parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży Msze św. odprawiane są o godz. 11 i 20.30. Na każdej głoszone jest inne kazanie.
Wczoraj rozpoczął się miesiąc maryjny maj, a tym samym nabożeństwa majowe. W naszej świątyni odbywają się one codziennie o godz. 20, a o 20.30 rozpoczyna się Msza św.
Jutro przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. – jak w niedzielę ( 11, 20.30, nabożeństwo majowe o 20.)
Otaczamy szczególną modlitwą ks. Jarosława, naszego proboszcza i kustosza, który już od tygodnia prowadzi misję ewangelizacyjną, odwiedzając rodziny osób chorych, cierpiących, przyjaciół, wspierających naszą parafię. Jak poinformował w sobotę wieczorem, przebył już ponad 3,5 tys. km.
Jutro będzie na północy Włoch, gdzie o godz. 15 – w Godzinę Miłosierdzia, przed figurą Matki Bożej z Medjugorje odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.20 sprawował będzie Mszę św. po polsku. Na zakończenie Eucharystii odmówiona zostanie modlitwa zawierzenia Matce Bożej. Figura Maryi, poświęcona w Medjugorje, jest darem rodziny włoskiej. Ksiądz Jarosław przywiezie ją do Polski. We Florencji stanie najpierw w prezbiterium, gdzie będzie aż do 13 sierpnia – wtedy w uroczystej procesji zostanie przeniesiona do specjalnie budowanej groty obok 15-metrowego błękitnego krzyża.
We wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana Męczennika, patrona strażaków. Będziemy się modlić szczególnie za naszych parafian, którzy należą do Ochotniczej Straży Pożarnej.
W czwartek 6 maja wspominamy św. Apostołów – Filipa i Jakuba. W tym dniu ks. Jarosław powinien już dotrzeć do Polski z figurą Maryi. Pamiętajmy o nim szczególnie w modlitwie; może po drodze zatrzyma się w Miliczu, w kaplicy Biskupiej, gdzie odprawiona zostanie Msza św., ale o tym jeszcze poinformujemy.
W piątek 7 maja o godz. 18.30 nastąpi uroczyste wprowadzenie figury Matki Bożej do świątyni we Florencji. O godz. 20. rozpocznie się nabożeństwo majowe, o 20.30 Msza św., a po niej zakończenie nowenny do św. Charbela.
W sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to też dzień urodzin św. o. Charbela, który przyszedł na świat w roku 1828 w Libanie). W tym dniu będziemy w naszej parafii obchodzić uroczystości poświęcenia, konsekracji nowego ołtarza, będącego darem.
O godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.30 nabożeństwo różańcowe wyjątkowo w połączeniu z nabożeństwem majowym. O 18.30 – uroczysta Msza św. oraz poświęcenie, konsekracja ołtarza. Mszy św. będzie przewodniczył nasz Pasterz, bp Adam Rosiek, I Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce.
O godz. 21 Apel Maryjny w podziękowaniu Matce Najświętszej – modlitwie przewodniczył będzie ks. bp Adam.
W niedzielę , 9 maja Mszy św. w języku polskim o godz. 11 będzie także przewodniczył ks. bp Adam, który wygłosi również homilię. Będzie to zakończenie uroczystości związanych z poświęceniem, konsekracją ołtarza w naszej świątyni.
Zapraszamy na transmisje z tych wydarzeń na portalu padrejarek.pl oraz kanale CharbelTV na YouTubie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc aby wziąć udział w uroczystościach poświęcełnia ołtarza w dniu 8 maja we florencji koło Iłży prosimy o kontakt z parafią pod numerem tel;+48 510 597 648

Leave a reply

Your email address will not be published.