Tysiąc metrów nad poziomem morza – o Maryi i św. Janie Pawle II (16.08.2019)

 
 
 

Wczoraj, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny ks. Jarosław wczoraj przewodniczył rano i przed południem 2 Mszom św. Pierwszą Eucharystię sprawował w parafii Olmo, a drugą w sąsiedniej, odległej o 5 km Piazzatorre. Obie miejscowości położone są na wysokości 1000 m npm. Ich proboszczem jest ks. Denis.

W Olmo ks. Jarek wygłosił również homilię. Mówił w niej o Janie Pawle II i o. Charbelu – świętych, którzy całkowicie oddali swe życie Matce Bożej.

Po Mszy św. w zakrystii rozmawiał również z jednym z mieszkańców – młodym mężczyzną, który od 15 lat mieszka w Polsce – w Siewierzu, a pracuje w Niepołomicach i nauczył się polskiego. Żona oczywiście jest Polką.

Wiele osób przyszło do księdza z prośbą o błogosławieństwo. Otrzymali je wraz z obrazkami niegowickiej Matki Bożej Wniebowziętej, o której wizerunku też wszystkim opowiedział . Podkreślał, że to obraz, przed którym modlił się młody ks. Karol Wojtyła, zawierzając Maryi całe swoje życie i kapłaństwo. Już wtedy parafianie widzieli go często gdy się modlił, a potem leżąc krzyżem trwał przed tym wizerunkiem.

Leave a reply

Your email address will not be published.