U franciszkanów w Chiaravalle (06.07. 2017)

 
 
 

Ks. Jarosław odwiedził wczoraj klasztor oo. kapucynów w miejscowości Chiaravalle, w górach Kalabrii. Mówi się, że oo. kapucyni byli tam już w roku 1594. Po drodze można podziwiać piękne ogrody oliwkowe – krajobraz jest czasem bardzo podobny jak w Toskanii, a niekiedy również jak w…Libanie koło Annaya, gdzie znajduje się grób św. Charbela.
Do klasztoru zaprosił ks. Jarosława wikariusz prowincji kapucynów , egzorcysta, o. Giovanni Loria, który od 1 sierpnia w tamtejszej wspólnocie obejmie urząd gwardiana. Ks. Jarosława z o. Giovannim wiąże przyjaźń, która sprawia, że ich spotkania są coraz częstsze – ale też i wspólna modlitwa. Wkrótce o. Giovanni odwiedzi Polskę. Wiedząc o tym, że w przyszłym roku ks. Jarek będzie obchodził 25 lat kapłaństwa, już wczoraj podczas obiadu ze wspólnotą zaprosił go, aby swój jubileusz odprawił również w ich świątyni, bo jak mówią, z tym związane są odpusty i specjalne błogosławieństwo. Wspólnota zakonna liczy 7 osób – są to bracia i kapłani. O. Giovanni oprowadził ks. Jarosława po świątyni i klasztorze, przybliżając historię tego miejsca.
Ks. Jarosław przed opuszczeniem klasztoru sprawował Eucharystię w tamtejszej świątyni pw. Serca Pana Jezusa. Msze św. ofiarował w intencji o. Giovanniego, aby Bóg błogosławił mu w nowym zadaniu.
Rozmowę z o. Giovannim można obejrzeć na naszym portalu w dziale filmowym

(oprac. BRS)

 

Leave a reply

Your email address will not be published.