U św. Filomeny (7.03. 2019)

 
 
 

Kolejnym etapem pielgrzymki z ks. Jarosławem była miejscowość Mugnano del Cardinale niedaleko Avellino. W tamtejszym sanktuarium znajdują się relikwie –  ciało św. Filomeny, Męczennicy. Do tego miejsca pielgrzymuje coraz więcej ludzi z całego świata, również wielu Polaków. Ks. Jarosław był tam już kilkakrotnie, kiedyś sprawował Eucharystię przy ołtarzu, gdzie są relikwie świętej. Wczoraj przybliżył pielgrzymom jej historię po polsku i po włosku, ponieważ większość osób była tam po raz pierwszy.

Po wspólnej modlitwie, po której każdy otrzymał błogosławieństwo od rektora sanktuarium, pielgrzymi zwiedzili też małe muzeum. Z Mugnano del Cardinale powrócili do Gragnano,

Dzisiaj rano przewidziana jest wspólna modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej w Pompejach, a o godz. 15 w kościele św. Marka w Gragnano przy figurze św. o. Charbela, Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się comiesięczne modlitewne spotkanie.  Msza św. będzie sprawowana w intencji Orlando i Leny z Domu Modlitwy św. Charbela w Gragnano, którzy obchodzą 25-lecie małżeństwa.

Po uroczystościach pielgrzymi z ks. Jarkiem wyruszą w stronę Rzymu. W piątek rano będą się modlić w Bazylice św. Piotra, m.in. przy grobie św. Jana Pawła II. Relacja z Gragnano już jutro na naszym portalu.

Ks. Jarosław prosi, aby cały czas trwać w łączności modlitewnej, ponieważ we wszystkich miejscach modli się w intencji tych, którzy w niej pozostają.

 

 

 

2 Comments

  1. by Magdalena on 7 marca 2019  10:25

    Święta Filomena patronka końca czasów to wielka święta .Dzięki Jej wstawiennictwu i zawierzeniu zagrożonej ciąży na świecie jest Jej prawie 7-letnia czczicika ,która otrzymała również imię Filomena.Proszę Cię Święta Filomeno o dalszą opiekę nad naszą rodziną w każdej sferze życia.

  2. by Jarek on 20 marca 2019  16:36

    W Gniechowicach koło Wrocławia jest jedyny w Polsce kościół pw. św. Filolmeny. www.filomena.gniechowice.info Fb : parafia pw sw Filomeny

Leave a reply

Your email address will not be published.