Uroczystość Bożego Ciała we Florencji 3.06. 2021

 
 
 

Rok temu w uroczystość Bożego Ciała w parafii pw. Wniebowzięcia Matki Bożej i św. Charbela we Florencji koło Iłży, ks. Jarosław sprawował liturgię, ale procesja odbyła się tylko w pustelni. Ołtarze znajdowały się w jej czterech pomieszczeniach.
Dziś w południe (po Mszy św. o godz. 11) rozpocznie się procesja do 4 ołtarzy na zewnątrz. Pierwszy z nich przygotowali księża i jest on przesłaniem do kapłanów. Przypomnijmy, że modlić się będziemy za kapłanów czynnych – pełniących służbę, chorych i tych, którzy porzucili stan kapłański. Podczas procesji będzie też odmówiona Litania do Najświętszego Serca Jezusowego. Przy ostatnim ołtarzu udzielone zostanie błogosławieństwo na 4 strony świata. W tym szczególnym dniu będzie też modlitwa przebłagania za wszelkie akty profanacji Najświętszego Sakramentu, czy też braku Jego poszanowania lub godnej czci. Procesję zakończy odśpiewanie Te Deum.
Ks. Jarosław, proboszcz parafii, serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Mszy św. i procesji – wystarczy przyjechać do Florencji nr 9 koło Iłży.
Również wieczorem kapłani chcą szczególnie uczcić ten dzień – o godz. 18 zostaną odmówione nieszpory, a o godz. 20 rozpocznie się druga Msza św. O godz. 19 – odprawiona zostanie natomiast Eucharystia w języku włoskim – nie będzie to jednak Msza św. z uroczystości Bożego Ciała, ponieważ we Włoszech jest ona przeniesiona na najbliższą niedzielę.

Leave a reply

Your email address will not be published.