Uroczystość w Targowisku (14.05.2019)

 
 
 

W parafii w Targowisku w archidiecezji łódzkiej, wczoraj, w drugim dniu dziękczynienia Matce Najświętszej za uratowanie życia Ojcu św. Janowi Pawłowowi II po zamachu 13 maja 1981 roku, było bardzo uroczyście. Mimo że był to zwykły dzień tygodnia, na godz. 17 przyszło wiele osób, świątynia była wypełniona, trudno było obok kościoła przejechać samochodem. Ludzie przybyli z parafii, z sąsiednich miejscowości, nawet z Lublina.
Ks. Jarosław poprowadził na początku modlitwę; odmówiono tajemnicę Różańca św. , po której wygłosił katechezę. Mówił w niej, czym jest konsekracja serca dla Matki Najświętszej. Nawiązał również do osoby św. Jana Pawła II, do tego czym była w jego życiu niezwykła łączność z Maryją.

Zaraz po niej ks. Jarek przewodniczył nabożeństw majowemu. Odśpiewano Litanię do Matki Najświętszej, dziękując Jej za to, co uczyniła dla Jana Pawła II po zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku.

Ks. Jarosław na to nabożeństwo po raz pierwszy nałożył strój liturgiczny zwany kapą, który otrzymał w prezencie, gdy był na początku maja w Medjugorie. Jest to dar od tych, którzy należą do Domów Modlitwy św. Charbela. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem i zakończeniu nabożeństwa rozpoczęła się Msza Święta.

Leave a reply

Your email address will not be published.