Uroczystości się skończyły – radość trwa 11.05. 2021

 
 
 

W parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży wciąż trwa wielka radość po uroczystościach poświęcenia-konsekracji ołtarza w budującym się sanktuarium dla Matki Bożej. Uroczystościom tym przewodniczył bp Adam Rosiek, który jeszcze wczoraj telefonował do proboszcza – ks. Jarosława, dziękując za wszystko, czego doświadczył w tej małej wspólnocie, przede wszystkim widząc tam ludzi pełnych wiary i miłości do Boga i Matki Najświętszej.

W minioną niedzielę ks. biskup przewodniczył Mszy św. o godz. 11, godzinę wcześniej poprowadził nabożeństwo różańcowe i majowe. Uczestniczyli w nim m.in. Włosi, ponieważ różaniec odmawiany był również w ich języku. Niedzielna Msza św. była też wielkim dziękczynieniem Bogu za wszystko, co dokonało się w ciągu roku w parafii florenckiej – biskup Adam wyraźnie podkreślił, że są to niemal namacalne znaki Bożego działania, iż w tak krótkim czasie powstała świątynia, tak pięknie rozwija się działalność duszpasterska, wciąż przybywają nowi ludzie, aby wspólnie się modlić. Jest też dziecięco-młodzieżowa grupa apostolska, która również uświetniła liturgię śpiewem.

Na koniec Mszy św. ks. Jarosław podziękował biskupowi Rośkowi za przybycie, poświęcenie-konsekrację ołtarza oraz zaprosił go już na odpust parafialny, który odbędzie się 15 sierpnia. Biskup Adam obiecał, że przybędą wówczas kapłani, być może bp. Andrzej z Warszawy, a także zaprzyjaźnieni biskupi z Niemiec, których 2 lata tym był współkonsekratorem w Katolickim Kościele Narodowym. Ufajmy, że żadna pandemia nie pokrzyżuje tych planów.
Po Mszy św. udali się do celi św. Charbela, gdzie odśpiewano modlitwę południową, a następnie wszyscy przeszli pod krzyż obok pustelni, gdzie odmówili modlitwę za zmarłych.

Leave a reply

Your email address will not be published.