Uroczystości w Udine

 
 
 

27 października 2014 w górskiej miejscowości Sappada we Włoszech ks. Jarosław prezentował swój film „ Wikary, ksiądz Wojtyła w Niegowici”. Odbyła się tam również prezentacja książki o ks. Karolu Wojtyle prof. Fabrizio Fabriniego.

Dzień później, 28 października w Udine w parafii Dobrego Pasterza odbyło się spotkanie, które zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie „ POLONIK”. Uświetnił je swoją obecnością abp. Udine Andrea Bruno Mazzocato, który w wystąpieniu wspomniał swoje spotkania z papieżem Janem Pawłem II, zwłaszcza kiedy papież przybywał na wakacje w góry Lorenzago di Cadore, wtedy jak sam powiedział: „ Pełniłem urząd rektora w Treviso, dwa razy organizowałem wyjście papieża w góry…”

Ks. Jarosław mówiąc o filmie, o idei powstania wręczył arcybiskupowi kopie filmów także dla pracowników kurii w Udine. Abp serdecznie podziękował mówiąc zapraszamy od Udine, bramy serdecznie otwarte dla księdza i moglibyśmy o tym porozmawiać, mógłbym dać parafię … na co ludzie odpowiedzieli owacjami i wybuchem radości.

 

 

1 Comment

Leave a reply

Your email address will not be published.