Urodzinowa refleksja 16.10.2021

 
 
 

Czas ucieka, a my wciąż wiele rzeczy planujemy i chcemy, aby było „po naszemu”… Jednak Pan Bóg wskazuje nam drogę, inspiruje nasze serce, a nam się wydaje, że to myśli nasze… Wciąż Go szukamy, by nam pobłogosławił , a On przecież już dawno jest przy nas, tylko my, zapatrzeni w nasze plany, często tego nie zauważamy. Dopiero po latach widzimy, że Bóg – jak dobry ojciec- prowadził nas za rękę – mówi ks. Jarosław, który świętował wczoraj urodziny.
Stało się to dla niego sposobnością do refleksji nad minionymi latami i wyrażenia wdzięczności za dar życia, za który dziękuje nieustannie.
Wczoraj od samego rana przyjmował telefony z życzeniami, czasem jednocześnie odzywały się dwie komórki – z Polski i z Włoch. Bardzo wielu napisało również swe życzenia w mediach społecznościowych czy też przysyłało SMS-y, co bardzo uradowało Jubilata; mimo iż kilkanaście miesięcy temu duża część osób przestała utrzymywać z nim relacje, zrodziły się w to miejsce nowe przyjaźnie i przyszli nowi ludzie.
W Godzinie Miłosierdzia ks. Jarosław prowadził modlitwę w celi św. Charbela, gdzie Panu Jezusowi zawierzył raz jeszcze swoje życie, oddając się Mu pod opiekę. Prosił też św. Charbela, by prowadził go i chronił. Wieczorną Mszę św. sprawował w swojej intencji. Przybyli na nią nie tylko należący do parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży, ale również osoby z innych miejscowości.
Na zakończenie Eucharystii urodzinowe życzenia złożyli ks. Jarosławowi parafianie, wśród których były dzieci z Grupy Apostolskiej Promyki św. Charbela. Oprócz kwiatów Jubilat otrzymał czekoladki oraz namalowane przez jedną z dziewczynek serce i pustelnię św. Charbela.
Po nabożeństwie różańcowym była wspólna piątkowa, więc postna, kolacja.
Dzisiaj od samego rana przybywają do parafii pielgrzymi z jednego z Domów Modlitwy św. Charbela z północy Polski, po południu dojedzie na wspólną modlitwę grupa z Łodzi. Jedna z osób podejmie 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w niedzielę.
Podczas dzisiejszego dnia skupienia odbędzie się katecheza, pielgrzymi będą też mogli skorzystać ze spowiedzi. W południe odprawiona zostanie w sanktuarium dodatkowa Msza św. Na modlitwę różańcową zapraszamy wyjątkowo o godz. 17.00– będzie to modlitwa wdzięczności za wybór na Stolicę Piotrową w roku 1978 św. Jana Pawła II. Msza św. wieczorna jak zwykle o godz. 19.30.

Leave a reply

Your email address will not be published.