W Amsterdamie u Maryi – Pani wszystkich narodów (8.07.2018)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław – przynaglony potrzebą serca – pojechał do do stolicy Holandii – Amsterdamu, Do tego miasta często udawał się słowacki biskup. Pavel Hnilica, kandydat na ołtarze, którego najbliższym współpracownikiem przez ostatnie 8 lat jego życia był ks. Jarek. Bp. Hnilica w modlił się w Amsterdamie, wspominając objawienia Matki Bożej, jakie miały tam miejsce. Przypomnijmy pokrótce historię tamtych wydarzeń.
W latach 1945-59 holenderskiej mistyczce Idzie Peerdeman objawiała się w jej mieszkaniu Matka Boża, przekazując orędzia dla Kościoła i świata. Podczas pierwszego objawienia 25 marca 1945 r. Maryja ukazała się w białej szacie, otoczona nieziemskim światłem, z różańcem w ręku. Na pytanie widzącej: Kim jesteś, piękna Pani? – odpowiedziała: Nazywajcie mnie Panią wszystkich narodów. Jest to nowy tytuł Maryi, dotychczas nie występujący w liturgii Kościoła.
W kolejnych objawieniach Matka Najświętsza mówiła o trudnościach i prześladowaniach Kościoła, które nastąpią po zakończeniu II wojny światowej. Mówiła także o działaniu złego ducha, który będzie dążył do zniszczenia Kościoła i rozbicia jego jedności. Można temu zapobiec tylko przez modlitwę różańcową. W symbolicznej wizji mistyczka zobaczyła krzyż na kuli ziemskiej, pod który spadają swastyki, gwiazdy, młoty i sierpy. W kolejnych objawieniach Matka Boża przekazała Idzie treść modlitwy, prosząc, aby sama ją codziennie odmawiała, zachęcając innych.
Jezu Chryste, Synu Ojca, poślij teraz Ducha swego na ziemię.
Pozwól, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów,
aby można je było ocalić przed upadkiem, nieszczęściami i wojnami.
Następnie Maryja wyjaśniła sens tej nowej modlitwy: Ta modlitwa jest tak prosta i krótka, że każdy może ją odmawiać przed krucyfiksem i w swoim języku. To jest przesłanie, które chcę właśnie dzisiaj przekazać. Właśnie teraz chcę ratować dusze. Pracujcie wszyscy ze mną nad tym wielkim dziełem świata. Ty, dziecko, jesteś narzędziem do przekazywania tych rzeczy. Powinnaś to czynić. Tak, jest dosyć powodów ku temu. Powiedz wszystkim, że chcę być Panią i Matką wszystkich narodów.
Podczas kolejnego objawienia Maryja Panna prosiła o namalowanie Jej wizerunku jako stojącej na kuli ziemskiej pod wielkim krzyżem. Pod Jej stopami nie ma już węża. Maryja prosiła o czynienie pokuty, modlitwy i nawrócenia.
W czasie ostatniego objawienia powiedziała Idzie: Bądź zdrowa, do zobaczenia w niebie. Ida Peerdeman rzeczywiście cieszyła się dobrym zdrowiem. Żyła 91 lat. Zmarła 17 czerwca 1996 r.
Z analizy orędzi przekazanych przez Matkę Bożą – a było ich 56 – wynika, że wiele przepowiedni tam zawartych sprawdziło się bardzo dokładnie po kilku i kilkunastu latach. Najświętsza Maryja Panna ostrzega w nich przed wieloma klęskami, konfliktami wojennymi, głodem i prześladowaniem Kościoła. Przepowiedziała wojnę na Bałkanach, a nawet wybuch nuklearny w Czarnobylu. Mistyczka w wizji widziała wojny, kryzysy gospodarcze i walutowe na całym świecie, a także konflikt między światem islamskim a judaizmem i chrześcijaństwem.
Objawienia amsterdamskie były początkowo kwestionowane przez hierarchię kościelną, jednak kult Matki wszystkich narodów rozwijał się. W 1996 r. powołano komisję teologiczną, składającą się także z lekarzy i psychologów, do zbadania objawień, orędzi i wszystkich towarzyszących okoliczności związanych z tymi objawieniami, które ostatecznie, już w XXI wieku uznano za nadprzyrodzone. (za portalem Fronda)

Ks. Jarosław rozmawiał wczoraj z ks. Stefanem, niemieckim kapłanem, posługującym w kaplicy. Modlił się wczoraj tam wczoraj za Ojca Świętego i kapłanów.
Amsterdam jest miastem, po którym bardzo trudno jeździ się samochodem – ks. Jarek nie poleca go niedoświadczonym kierowcom. Ulice są wąskie i często krzyżują się z wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi, w niektórych miejscach dodatkowo z torami tramwajowymi. Jazdę utrudniają wąskie mosty, znalezienie miejsca do zaparkowania to wyczyn. Rowerzyści mają pierwszeństwo, wyjechać mogą w każdej chwili.

 

Dzisiaj o godz. 13 ks. Jarosław przewodniczył będzie Mszy św. już na terenie Niemiec, gdzie również udzieli sakramentu Chrztu św. Relacja – z tych wydarzeń – w poniedziałek na naszym portalu.
(oprac. BRS)

Dodaj komentarz