W celi św. Charbela trwa od wczoraj indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu 28.08.2021

 
 
 

Wczoraj w Godzinie Miłosierdzia, Mszą św. sprawowaną po polsku i po włosku  ks. Jarosław rozpoczął nowy – w sensie duchowym – rozdział powstającego we Florencji kolo Iłży sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela. Wybudowana tam wcześniej pustelnia jest jedyną na świecie wierną kopią eremu w Libanie. Pustelnia w Annaya po pewnych zmianach straciła swój wygląd pierwotny, dlatego można powiedzieć, że erem libańskiego pustelnika w kształcie z jego czasów, znajduje się właśnie  na ziemi polskiej. – Może tak to sobie zaplanował św. Charbel, aby tutaj, przy sanktuarium Matki Bożej, którą nazywamy Dobrego Początku, istniała pustelnia identyczna, jak za jego życia – mówi ks. Jarosław.

Miejsce to tętni nie tylko życiem liturgicznym; właśnie od wczoraj jest  możliwość spędzenia tam – po odpowiednim przygotowaniu – całej doby na indywidualnej modlitwie.

Wczoraj po Mszy św. taką modlitwę ekspiacyjną – przebłagalną i dziękczynną –  przed Najświętszym Sakramentem w celi św. Charbela rozpoczęła pani Bożena, która obchodziła w tym dniu 55 urodziny. Prowadzi ona Dom Modlitwy św. Charbela, a jej syn za kilka tygodni rozpoczyna studia teologiczne. Pani Bożena jest fundatorką witraża znajdującego się w sanktuarium, przedstawiającego św. Charbela i św. o, Pio. Przygotowywała się dłuższy czas do 26-godzinnego czuwania modlitewnego, które ma być niejako towarzyszeniem Panu Jezusowi w męce, którą przeżywał 2 tysiące lat temu. Pani Bożena zakończy rozpoczętą wczoraj adorację dziś o godz. 18.

Ks. Jarosław zaprasza świeckich, duchownych, osoby konsekrowane, którzy pragną spędzić czas (co najmniej 24 godziny) na indywidualnej modlitwie przebłagalnej w celi św. Charbela, by skorzystali z takiej możliwości, po wcześniejszym ustaleniu terminu. (Telefon: +48 510 597 648, 509 921 421).

Leave a reply

Your email address will not be published.