W Domu Rekolekcyjnym sióstr Miłosierdzia (12.01.2018)

 
 
 

Przebywając wczoraj w Częstochowie, ks. Jarosław przed południem sprawował Mszę św. w kaplicy Domu rekolekcyjnego sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy ul. św. Barbary. Eucharystia była celebrowana w intencji pani Beaty i Roberta – małżonków obchodzących 22-lecie sakramentu małżeństwa. Wraz z nimi była 12-letnia córka Maja. W Mszy św. uczestniczyły również siostry zakonne, które z otwartym sercem przygotowały tę uroczystość. Na zakończenie Eucharystii małżonkowie podali sobie prawe dłonie i odnowili przyrzeczenia sakramentu małżeństwa. Gdy ks. Jarosław związał ich dłonie stułą, w czasie błogosławieństwa na ich ręce swoją położyła także ich córka.
Ks. Jarosław modlił się również w intencji sióstr zakonnych, złożył im życzenia na rok 2018, podarował jubilatom i siostrom wizerunki ze św. o. Charbelem, udzielając wszystkim błogosławieństwa. Był też wspólny obiad.
Przypomnijmy, że w Domu Rekolekcyjnym sióstr od kilku lat, dwa razy w roku ks. Jarosław przewodniczy rekolekcjom dla rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Również tam odbywały się ostatnie rekolekcje na początku grudnia, na zakończenie których abp. Metropolita Wacław Depo, wygłosił słowo i pobłogosławił wszystkich uczestników.
Z matką przełożoną ks. Jarosław ustalił już terminy rekolekcji na ten rok. Najbliższe rozpoczną się 11 maja uroczystą Mszą św. o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, a zakończą się 13 maja, w kolejną rocznicę zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku.

Dodaj komentarz