W dzień św. Franciszka (4.10.2019)

 
 
 

Dzisiaj, kiedy w uroczysty sposób czcimy św. Franciszka z Asyżu, obejmujemy modlitwą szczególnie papieża Franciszka. Pragniemy też polecać Bogu wszystkich nowych kardynałów, których konsystorz odbędzie się w tych dniach.
Radość nasza w tym dniu jest tym większa, że wczorajsza data jest dla Polski historyczna – Ojciec św. Franciszek podpisał bowiem dekret zatwierdzający cud za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Jest również informacja o jego beatyfikacji.
Już wczoraj do Asyżu przybyło bardzo wielu pielgrzymów, aby uczestniczyć w dzisiejszych uroczystościach. W bazylice, gdzie znajduje się Porcjunkula odbyło się czuwanie modlitewne wraz z procesją. Z racji dzisiejszego święta św. Franciszka pragniemy ofiarować wszystkim piękny… taniec franciszkański zatytułowany „Sułtan z Babilonii”.
Obejmijmy też w tych dniach modlitwą również ks. Jarka, który już dzisiaj wieczorem rozpocznie misję ewangelizacyjną na terenie Belgii. Bądźmy razem zwłaszcza o godz. 20, podczas nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, któremu będzie przewodniczył w jednej z belgijskich parafii.
W czasie tej misji w szczególny sposób będziemy zanosić modlitwę, aby wierzący zachowali wiarę, słabnący w wierze – by ją umocnili, a ci którzy ją utracili – by na nowo odzyskali w sercu pragnienie Boga. Modlitwą obejmujemy również młodzież całej Europy, również i Polski. Zwłaszcza tę, która odrzuciła religię w bieżącym roku szkolnym, jak stało się to np. w Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie, gdzie żaden z uczniów nie zdecydował się na udział w lekcjach religii. Jak mówi dyrektor szkoły religia przeszła w tym technikum do historii.
Relacje z modlitewnych spotkań na terenie Belgii zamieszczane będą na naszym portalu.

Leave a reply

Your email address will not be published.