W Gnieźnie słuchano ks. Paolo z wielkim przejęciem

 
 
 

Wczorajszy dzień upłynął w szczególnym miejscu, jakim jest Gniezno. Sprzed Bazyliki katedralnej ks. Jarek przeprowadził bezpośrednią transmisję, którą można obejrzeć na stronie www.padrejarek. pl.
Wspólnie z ks. Paolo modlili się przed urną św. Wojciecha. prosząc o jego wstawiennictwo w misji ewangelizacji, której się razem podjęli. Obydwaj ucałowali ołtarz w duchu wdzięczności Bogu, że posłał ich wraz ze św. o. Pio w czasie wielkiego jubileuszu – 1050-lecia chrztu Polski i w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia.

.
Po modlitwie w katedrze udali się do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Na uroczystość przybyło bardzo wiele osób – kościół był wypełniony. Po wniesieniu relikwii w procesji, rozpoczęła się Msza św, podczas której ks. Paolo jak zawsze złożył świadectwo o swojej więzi ze św. o. Pio. Widać było, że ludzie słuchają go z przejęciem. Tak jak w niedzielę, również wczoraj ks. Jarosław nie uczestniczył w liturgii. Cząstkę ofiary złożonej w czasie Mszy św. ks. proboszcz przekazał na budowę Drogi Krzyżowej w Pietrelcinie.
Po Mszy św. wiele osób podeszło, by ucałować relikwie św. o. Pio, niektórzy robili zdjęcia przy habicie. Ludzie dziękowali za przywiezienie relikwii i świadectwo ks. Paolo. Niektórzy z wdzięczności całowali go w rękę. Proszono też ks. Cecere, aby podpisał się na książce, czy obrazku. Jeszcze długo po Mszy św. ks. Paolo błogosławił podchodzących do niego ludzi. Były to wzruszające momenty. Z kolei ks. Paolo dziękował ks. Cieleckiemu za zorganizowanie pielgrzymki.
Parafia, którą nawiedziły relikwie jest jedną z największych w Gnieźnie. Świątynię zbudowano na plenie ośmioboku,a główny ołtarz usytuowany jest centralnie. Pod ołtarzem znajduje się marmurowa chrzcielnica wydrążona w posadzce, mająca kształt krzyża. Z jednaj strony schodzi się do niej po 7 schodkach, symbolizujących 7 grzechów głównych, a z drugiej wychodzi w górę po 7 stopniach symbolizujących 7 sakramentów. Podczas chrztu zanurza się w niej dzieci (woda jest świeża i ciepła). Mieszcząca 1600 litrów wody chrzcielnica wypełniana jest całkowicie kilka razy w roku, podczas wielkich uroczystości kościelnych.
Dzisiaj relikwie św. o. Pio zgodnie z planem wyruszą do parafii w Chodzieży, miejscowości znanej z produkcji porcelany, wytwarzanej tam od ok. 150 lat.
Ks. Jarosław z radością informuje, że wczoraj otworzył 6 nowych Domów Modlitwy św. o. Charbela w Polsce.
Również wczoraj pielgrzymująca po rodzinach kopia obrazu Matki Bożej z Niegowici została przekazana z Pruszkowa do Zalesia Dolnego i odwiedzi tam ok. 40 rodzin. - Po Polsce pielgrzymuje teraz jednocześnie wizerunek Matki Bożej i święci. Jak to pięknie się ułożyło... – mówi z uśmiechem ks. Jarek.
(oprac. BRS)
9.03. 2016

.

.

.

Leave a reply

Your email address will not be published.