W grocie Michała Archanioła

 
 
 

Z Lanciano pielgrzymi udali się do Gargano na Górę św. Michała.  Tam zeszli do sanktuarium  – groty św.  Michała Archanioła, którą on sam sobie wybrał. Według tradycji zastano tam ołtarz.  Św. Michał w Gargano objawił się kilkakrotnie (po raz pierwszy na przełomie V i VI wieku) prosząc, by to miejsce było miejscem szczególnym.  Zapowiadał, że wielu otrzyma tam przebaczenie grzechów.

Na początku Mszy św. pielgrzymów powitał rektor sanktuarium, który urodził się niedaleko Dębicy. Sanktuarium otaczają opieką polscy księża z zakonu Michalitów. Opowiadając o tym miejscu mówił m.in., że przybywało tam wielu świętych – także św. o. Pio, i św. Franciszek z Asyżu. Był tam również św. Jan Paweł II, który powiedział, że jest to miejsce, gdzie człowiek pomnaża swą wiarę.

Ks. Jarosław na ołtarzu ustawił relikwie świętych: Jana Pawła II i Charbela. Jak się dowiedział, relikwie św. Charbela zostały pierwszy raz przyniesione do sanktuarium w grocie. Przypomniał, że św. Charbel również miał swoją grotę, gdy był dzieckiem, a teraz przybył do tej groty wybranej przez Boga.

Na koniec Eucharystii ks. Jarosław odmówił akty oddania świętemu Michałowi, a także szczególne modlitwy w intencji wszystkich członków Domów św. Charbela, zawierzając jego opiece tych którzy, się w nich modlą teraz i będą modlić w przyszłości.

Ks. Jarek poświęcił też i ofiarował p. Milenie Wróbel małą figurę św. Michała Archanioła, aby chronił i wstawiał się za rodziną pp. Wróblów, którzy we Florencji koło Radomia budują pustelnię dla św. Charbela.

Opuszczając sanktuarium  wszyscy śpiewali „Michale Archaniele wstawiaj się za nami”. Z Gargano grupa udała się do San Giovanni Rotondo.

Ks. Jarosław zaprasza na połączenie stamtąd na żywo  dziś o godz. 21.30.

(oprac.BRS)

29.04.2016

.

.

.

.

Leave a reply

Your email address will not be published.