W Niedzielę Miłosierdzia – wspomnienie z Wilna 11.04.2011

 
 
 

W dzisiejszą Niedzielę Bożego Miłosierdzia biegniemy myślami w dwa miejsca: do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz do Wilna – do sanktuarium, gdzie znajduje się pierwszy namalowany wizerunek Jezusa Miłosiernego. Obraz powstał właśnie w Wilnie w czasie, gdy mieszkała tam św. Faustyna Kowalska.
Dzisiaj w naszej parafii Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży będziemy szczególnie zanosić modlitwę przez wstawiennictwo św. Faustyny i sw. Jana Pawła. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 11.00 i 20.00 po polsku, a o 19.00 po włosku. Zapraszamy również na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia o 15.00. Transmisja z budującego się sanktuarium Matki Bożej jak zwykle na portalu padrejarek.pl i kanale CharbelTV na YouTubie.
Ks. Jarosław wspomina zawsze pobyty w Wilnie i wspólną modlitwę przed cudownym wizerunkiem Jezusa Miłosiernego w tamtejszym sanktuarium. W ostatnich latach był tam kilka razy organizując pielgrzymki m.in. należących do Domów Modlitwy św. Charbela z Polski i Włoch. Ostatni taki wyjazd odbył się w roku 2019. Dzisiaj przypominamy kazania ks. Jarosława wygłoszone w Wilnie w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Leave a reply

Your email address will not be published.