W prezencie – szopka z pierników

 
 
 

Ks. Jarosław zakończył wczoraj rekolekcje w parafii Iłów w diecezji łowickiej. Uczestniczyło w nich bardzo wiele osób – szczególnie w ostatnim dniu, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Marii Panny. Na wszystkich Mszach św. wierni odmówili modlitwę konsekracji św. Ludwika de Montfort, którą często odmawiał Jan Paweł II.
Na zakończenie rekolekcji uczestniczące w nich dzieci, ubrane w regionalne stroje łowickie, podarowały ks. Jarkowi szopkę zrobioną z… pierników. Ponieważ można ją trzymać nawet przez miesiąc, ks. Jarek zażartował, że dzieci we Włoszech ucieszą się, gdy po Nowym Roku zaprosi je zjedzenie polskiej szopki. Najmłodsi zrobili też anioły z prośbami, które jak co roku ks. Jarosław zawiezie na grób. św. Jana Pawła II.
Młodzież z kolei dziękując za rekolekcje podarowała księdzu stroik bożonarodzeniowy w kształcie łodzi i gwiazdę betlejemską, a przed obrazem Matki Bożej złożyła serca ze swoimi imionami.
W ciągu trzech dni – jak wymieniał miejscowy proboszcz, do Iłowa przyjechali ludzie m.in. z Poznania i Łodzi, przybyło też rekordowo wielu księży nie tylko z posługą, ale i po to, by posłuchać rekolekcji. Było ich 22, a wśród nich prałaci z diecezji łowickiej i z sąsiedniej diecezji warszawskiej.
Jeden z księży prałatów dziękował mi osobiście, mówiąc że odprawił rekolekcje, a nauki były dla niego bardzo dobre. To przynosi wielką radość – mówi ks. Jarosław, który z kolei dziękował wszystkim kapłanom za to, że tworzą dobrą atmosferę, że nie uciekają od siebie, a przeciwnie – lubią być razem.
Podczas ostatniej wieczornej Mszy św., po której wiele osób przyszło po błogosławieństwo, ks. proboszcz dziękując ks. Jarkowi mówił: Mam nadzieję, że zobaczymy się znowu w naszej parafii.
Na koniec ks. Jarosław w szczególny sposób wyraził wdzięczność Matce Najświętszej przed Jej niegowickim wizerunkiem. Obraz miał zostać wzięty przez jedną z rodzin w okolice Warszawy, jednak nikt po niego na przybył. Dlatego ks. Jarek zabrał go do rodzinnego domu, skąd dziś o godz. 21.30 nadana zostanie katecheza.
(oprac.BRS)
9.12.2015

.

.

.

.

Leave a reply

Your email address will not be published.