W przyjściu Maryi każdy poczuł miłość i bezpieczeństwo 7.11.2021

 
 
 

W minionych dwóch dniach ks. Jarosław przebywał na Śląsku, gdzie przewodniczył modlitwie i sprawował Msze św. w domach członków ekumenicznej rodziny Domów Modlitwy św. Charbela. Istnieją one na mocy dekretu I Biskupa Katolickiego Kościoła Narodowego Adama Rośka od momentu, kiedy ks. Jarosław wszedł do grona duchowieństwa KKN. Obraz Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku pielgrzymuje do Domów Modlitwy na Śląsku – zawsze jest przyjmowany bardzo uroczyście. Wczoraj transmitowane były Msze św. odprawiane w kolejnych Domach Modlitwy przed cudownym wizerunkiem, który dziś zostanie przekazany kolejnym wspólnotom.
Minione dwa dni można określić jako dni modlitewnego skupienia – Matka Boża chciała wszystkim powiedzieć coś bardzo ważnego. W Jej przyjściu każdy poczuł miłość i bezpieczeństwo. Odmawiano modlitwę do Maryi ułożoną przez kard. Angelo Comastriego.
Przypomnijmy, że obraz poświęcony w 2008 roku przez papieża Benedykta XVI rozpoczął ostatni etap pielgrzymowania do rodzin i tych, którzy zapraszają Maryję. Ta wędrówka zakończy się w niedzielę 14 sierpnia 2022 r. – wtedy wizerunek zostanie umieszczony w głównym ołtarzu świątyni wybudowanej we Florencji koło Iłży na cześć Matki Bożej Wniebowziętej – jak ją nazywamy – Dobrego Początku. Od roku 2008 zostały zapisane 4 księgi wdzięczności za łaski otrzymane przez ludzi, którzy modlili się przed tym obrazem.

Ks. Jarosław został przyjęty w najpiękniejszy sposób, jak można było – z miłością i ogromnym szacunkiem. To było znacznie więcej niż śląska gościnność. W spotkaniach uczestniczyli też młodzi ludzie, z którymi ks. Jarek mógł porozmawiać o wyborze ich drogi życiowej, pobłogosławić, zapewnić, że otacza ich modlitwą i zawsze mogą do niego telefonować, kiedy mają trudne sprawy.
Próbkę tego, co potrafią młodzi dał syn Eweliny który, zagrał na fortepianie. Piosenkę wybrał ks. Jarosław; radosną, bo wielka jest radość, kiedy do domu przychodzi Jezus i Maryja. Zaśpiewano więc „Oto jest dzień, który dał nam Pan” – mimo że było już po zmroku.

Dzisiaj wieczorem i jutro o 18.30 ks. Jarosław prawował będzie Eucharystię w Domach Modlitwy św. Charbela w regionie Friuli już w Italii.

Leave a reply

Your email address will not be published.