W pustelni św. Charbela trwa 24-godzinna adoracja Pana Jezusa 14.09.2021

 
 
 

Istniejący w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży Dom Modlitwy św. Charbela nr 25 podjął inicjatywę 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Co kilka godzin osoby adorujące Pana Jezusa w pustelni, będą się zmieniać. Ks. Jarosław będzie towarzyszył niektórym adorującym podczas tej doby.
Idźmy do Jezusa – to jedyna pewna droga, o której mówił podczas wczorajszego kazania na Mszy św. o godz. 20.00, jak co dzień sprawowanej w sanktuarium.
Adoracja potrwa dziś do godz. 21.00. Jest to czas dziękczynienia, uwielbienia i przebłagania za grzechy indywidualne i profanacje Najświętszego Sakramentu w rożnych miejscach, zwłaszcza podczas pandemii. Ks. Jarosław dodał też intencje za kapłanów, przede wszystkim tych, którzy podnoszą ludzi z klęczek, gdy pragną przyjąć Komunię św. na kolanach. – Nie mogliśmy uczcić piękniej święta Podwyższenia Krzyża Świętego, jak właśnie 24-godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu – podkreśla ks. Jarosław.


Przypominamy, że do pustelni we Florencji może przybyć każdy i podjąć adorację Najświętszego Sakramentu indywidualnie, w grupie lub jako Dom Modlitwy św. Charbela.
Dzisiaj o godz. 15.00 z okazji święta Podwyższenia Krzyża, odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia pod błękitnym krzyżem. Będzie ona transmitowana przez CharbelTV.
Podczas Mszy św. o godz. 19.00 i 20.00 oddamy szczególną cześć Krzyżowi Świętemu.
Jutro wspominamy Matkę Bożą Bolesną. W najbliższą sobotę do florenckiej parafii przyjadą kolejni pielgrzymi.

Leave a reply

Your email address will not be published.