W Rzymie – Msza św. w intencji chorych i ich opiekunów (11.08.2018)

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław sprawował Eucharystię w Rzymie, w kościele oo. franciszkanów koło Placu Świętego Piotra. Na Mszę św. przyszło kilka osób należących do wspólnoty modlitewnej czczącej św. o. Charbela. Ks. Jarek modlił się szczególnie w intencji osób chorych i cierpiących oraz ich opiekunów. Jak mówił – oni nie mogą sobie pozwolić na odpoczynek. Modlitwa ta więc była bardzo potrzebna – świadczyły o tym m.in. podziękowania jednej z kobiet, która mówiła: Od kilku lat opiekuję się moją sparaliżowaną mamą i od kilku lat nie mogłam pojechać na żadne wakacje. Dziś wiem, że za mnie się modlono i dziękuję za to. W kazaniu ks. Jarosław przypomniał, że Matka Boża przychodzi, by ulżyć nam w cierpieniu
Mszę św. sprawował w nowym ornacie, tzw. rzymskim – białym ze złoceniami, który otrzymał w darze od polskiego Domu Modlitwy nr 70; szczególną modlitwą objął ofiarodawców i ich rodziny. Po Mszy św. odmówił modlitwę za wstawiennictwem św. Charbela i pobłogosławił wszystkich olejem z Annaya.

Ks. Jarosław przypomniał też, że 15 lipca rozpoczynamy wszyscy przygotowanie do liturgicznego wspomnienia św. o. Charbela. To pierwszy dzień nowenny. Ma nadzieję, że przez wszystkie dni nowenny o godz. 20 będzie mógł realizować na żywo połączenie przez Charbel TV w języku polskim i włoskim.

 

Dodaj komentarz