W transmisjach Mszy św. ks. Jarka uczestniczą już tysiące Polaków i Włochów (26.03.2020)

 
 
 

Wczoraj w sprawowanej przez ks. Jarosława Eucharystii dla Polaków o godz. 20 uczestniczyło ponad 1000 osób. O godz. 18 Mszy św. w języku włoskim słuchało w Italii i poza jej granicami podobne grono wiernych. Po Mszy św. ks. Jarek pobłogosławił 2 kolejne Domy Modlitwy oraz przygotowane w Częstochowie medale z wizerunkiem Matki Bożej i św. Charbela. Będą je nosić ci, którzy należą do Katolickiego Stowarzyszenia Rodziny Domów św. Charbela.
Przed Wielkanocą ks. Jarosław wygłosi rekolekcje w dwóch językach – w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę. Będzie też przewodniczył całej liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
Msze św. będą odprawiane i transmitowane codziennie aż do dnia, kiedy opuści Polskę wyjeżdżając do Gragnano koło Pompei. Zabierze „uwięziony” tam wizerunek niegowickiej Matki Bożej Dobrego Początku. Z tym obrazem rozpocznie pieszą pielgrzymkę wdzięczności Maryi za uratowanie od koronawirusa. Dlatego rozpoczął wczoraj symbolicznie budowę kaplicy, murując pierwszy kamień. Kaplica nie będzie wielka, ale będzie piękna, z pewnymi akcentami Kościoła Wschodniego. Jeszcze dziś poinformujemy, w jaki sposób będzie można dołączyć do grona tych, którzy ją wybudują.
Wielu ludzi uczestniczy w Mszach św. w domach i to z bardzo wielką pobożnością. Najmłodsi, zwłaszcza ministranci tęskną za służba ołtarza. Czasem do tego stopnia, że oglądając Mszę św. w internecie czy telewizji ubierają strój liturgiczny.
Dziś ks. Jarek zaprasza jak zwykle na Mszę św. po polsku na godz. 20 (po włosku – godz.18) i na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 20.45

Leave a reply

Your email address will not be published.