Warszawa jest dla KKN punktem strategicznym 26.10.2021

 
 
 

Wczoraj ks. Jarosław sprawował Eucharystię w Warszawie, gdzie rezyduje bp. Andrzej Lipiński. Jest on biskupem pomocniczym we wspólnocie Katolickiego Kościoła Narodowego. Kaplica znajduje się przy ul. Nowolipki 28a. Biskup Andrzej mieszka w innym miejscu, ale w kaplicy sprawuje Eucharystię w każdą niedzielę o godz. 10. Licząca kilkadziesiąt miejsc kaplica pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej znajduje się w mieszkalnym bloku (za blokiem nr 26 trzeba przejść przez dziedziniec). Istnieje tam już od 5 lat, udzielano w niej różnych sakramentów świętych – w najbliższym czasie odbędzie się bierzmowanie i chrzest św. Warszawa jest dla wspólnoty KKN bardzo ważnym i zapewne rozwojowym, a nawet strategicznym punktem. Prawdopodobnie wkrótce przybędzie tam na stałe drugi ksiądz.
Wczorajszej Mszy św. o godz. 18.30 w języku włoskim przewodniczył bp. Andrzej, który na początku poświęcił obraz Matki Bożej Różańcowej z Pompejów. Jest to dar pani Luiginy z Castelnuovo del Garda. Ks. biskup wygłosił również kazanie, które z polskiego na włoski tłumaczył ks. Jarosław. W transmisji uczestniczyło bardzo wielu Włochów.
Biskup Andrzej przewodniczył też Eucharystii w języku polskim o godz. 19.30, podczas której wygłosił kazanie. Po Mszach św. jak codziennie odmówiono wspólnie Różaniec.
Dzisiaj ks. Jarosław będzie przewodniczył Mszom św. we Florencji k. Iłży – o godz. 18.30 po włosku i o godz. 19.30, po polsku. O 20.15 – nabożeństwo różańcowe.

Leave a reply

Your email address will not be published.