Wczoraj modlitwa w Rossano Veneto, dziś w Padwie i w górach koło Bergamo 13.05. 2022

 
 
 

Od św. Charbela z Polski do św. Antoniego w Italii – ks. Jarosław tak określił minione 3 dni. Trzy dni temu, zraz po uroczystościach we Florencji koło Iłży, wyruszył do kaplicy filialnej parafii we Włoszech, w Rossano Veneto. W kaplicy pw. św. Antoniego modlą się razem prawosławni i katolicy i wszyscy się szanują, niektórzy tworzą wspólnoty – Domy Modlitwy św. Charbela.
Wczoraj wieczorem i dziś o godz. 8 rano ks. Jarosław sprawował tam Mszę św. Dzisiaj, w święto Matki Bożej Fatimskiej odprawi o 18.30 drugą Mszę św, przemieszczając się w góry niedaleko od Bergamo. To właśnie tam od jutra rozpoczną się rekolekcje dla rodziny ekumenicznej Domów Modlitwy św. Charbela we Włoszech. Z Rossano Veneto jest to dystans 250 km. Przed udaniem się na rekolekcje, które potrwają do niedzieli, ks. Jarosław modlił się w Padwie, w bazylice św. Antoniego pamiętając zwłaszcza o rodzinach i tych, zwłaszcza młodych, którzy się zagubili przed Bogiem, aby powrócili do Niego. W kaplicy polskiej w bazylice św. Antoniego, szczególnie polecał rodziny polskie, a także wszystkich należących do ekumenicznej rodziny Domów Modlitwy św. Charbela.
Była to modlitwa o charakterze prywatnym, przyszła jednak na nią Emanuela, która koordynuje działalność domów modlitwy św. Charbela we Włoszech.

Leave a reply

Your email address will not be published.