Wiara – łaska Boga, którą my musimy pielęgnować (12.03.2019)

 
 
 

Ks. Jarosław rozpoczął wczoraj trzydniowe rekolekcje w parafii Raciechowice – odbywają się one w kościele filialnym w miejscowości Glichów. Został tam zaproszony przez ks. Michała Nędzę, wikariusza parafii. W czasie rekolekcji ks. Jarosław przybliża uczestnikom postać świętego Charbela.
Mimo paskudnej pogody, (przed samym rozpoczęciem spotkania padał śnieg i wiał lodowaty wiatr), świątynia była wypełniona; poza parafianami przybyli też mieszkańcy innych miejscowości. Licznie przyszła też młodzież, m.in. maturzyści z L.O. w Wieliczce, którzy już po zakończonym spotkaniu oświadczyli: nie wstydzimy się Jezusa i wiary, chociaż wielu naszych kolegów i koleżanek nie chodzi do kościoła i mówią, że nie wierzą lub wierzą w inny sposób. My dajemy świadectwo naszej wiary…
Na rekolekcje przybył też ks. Jan z parafii w Górze św. Jana.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówiono na początku spotkania, poprowadził ks. Michał, który również powitał rekolekcjonistę. Po odśpiewaniu Hymnu do Ducha św. ks. Jarosław, jak zawsze przy okazji rekolekcji, założył krzyż – mówiąc „ teraz razem stajemy pod tym krzyżem, a na koniec – otrzymamy nim błogosławieństwo”.Uroczyście wprowadzono relikwie świętych – Jana Pawła II i o. Charbela oraz wizerunek libańskiego świętego pustelnika.
Po krótkim modlitewnym wprowadzeniu ks. Jarek wygłosił prawie godzinną konferencję. Jej tematem była wiara – łaska Boga, którą my musimy pielęgnować. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów tej nauki.

Kolejnym punktem rekolekcji była Msza św. Przewodniczył jej ks. Michał, a koncelebrował ks. Jarek, który również wygłosił kazanie. Jego myślą przewodnią było stwierdzenie, że każdy z nas wezwany jest, by być bratem dla drugiego, ponieważ jak mówi Jezus: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili. Oto fragmenty kazania.

Po zakończeniu Eucharystii ks. Jarosław poprowadził modlitwę uwielbienia oraz o uzdrowienie i uwolnienie. Jak zawsze na koniec udzielił każdemu błogosławieństwa olejem św. Charbela i odśpiewano Apel Maryjny. Spotkanie zakończyło się tuż przed godz. 22.

Dzisiaj i jutro – plan rekolekcji jest podobny: nauka, Msza św., modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z namaszczeniem olejem św. Charbela. Ks.Jarek poprosił, by w środę, kiedy wierni otrzymają błogosławieństwo, każdy przyniósł do poświęcenia krzyż krzyż lub krzyżyk, swój lub dla kogoś. Na zakończenie rekolekcji wszyscy odnowią przyrzeczenia Chrztu świętego.

Leave a reply

Your email address will not be published.