Wieczór pełen modliitwy 23.09.2022.

 
 
 

Jak każdego 22 dnia miesiąca, w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku we Florencji koło Iłży odbywały się uroczystości – można powiedzieć – wraz ze św. Charbelem. Był to – jak zawsze – wieczór pełen modlitwy.
Pielgrzymi przybywali już na godz. 15, by uczestniczyć w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Po tej modlitwie ks. Jarosław przewodniczył Mszy św. w języku włoskim, transmitowanej przez kanał Charbel na YouTube. O godz. 18 rozpoczęła się Msza św. z udziałem pielgrzymów z różnych stron Polski – z miejscowości obok Florencji, a także z Radomia,, Lublina, Warszawy, okolic Krakowa i wielu innych, co zawsze bardzo cieszy ks. kustosza oraz ks. Tadeusza, którzy troszczą się o to piękne sanktuarium Matki Bożej.
Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław, a koncelebrowali ks. Robert Drezner z Wielunia i ks. Tadeusz Socha-Wlazło, wikariusz parafii we Florencji.
Podczas Mszy św. 50 rocznicę sakramentu małżeństwa świętowali Anna i Tadeusz z domu Modlitwy 288 w Skierniewicach.
Przed ofiarowaniem ks. Jarosław poprosił złotych jubilatów, by podeszli do obrazu Matki Bożej; tam odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Ks. Jarosław pobłogosławił małżonków i ofiarował wizerunek Matki Bożej Dobrego Początku.
Po Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Przed błogosławieństwem ks. Jarosław udał się do pustelni, gdzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa olejem św. Charbela.
Przed odśpiewaniem kończącego modlitewne spotkanie apelu maryjnego ks. Jarosław poprosił budowniczego florenckiej świątyni i jego żonę z miesięczną córeczką Marysią do ołtarza. Ojciec trzymał córeczkę podczas apelu, prosząc Maryję, by wzięła ją w szczególną opiekę.
Przez całą noc w sanktuarium trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona rano procesją z figurą św. o. Pio, którego dziś wspominamy.
Dzisiaj – jak codziennie oprócz środy – Msza św. w sanktuarium o 18.30 po włosku, o 19.30 po polsku. W niedzielę Eucharystia również o godz. 11. Bardzo serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Florencji, a także uczestnictwa w Mszy św. transmitowanych na portalu padrejarek.pl i YouTubie.(kanał CharbelTV)
Już teraz ks. Jarosław zaprasza również na szczególną uroczystość. Za kilka tygodni – 15 października ks. bp. Adam Rosiek poświęci figury 3 archaniołów, które znajdą się w prezbiterium. Przybędą liczni goście, także z zagranicy, przewidziany jest też koncert dla Matki Bożej i Aniołów.
22 października odbędzie się natomiast kolejne comiesięczne modlitewne spotkanie ze św. Charbelem.

Leave a reply

Your email address will not be published.