Witam was u naszej Mamy (29.04.2019)

 
 
 

Rozpoczęły się coroczne szczególne rekolekcje w Medjugorie które potrwają do piątku włącznie. Biorą w nich udział pielgrzymi z Polski, głównie należący do rodziny Domów Modlitwy św. Charbela, którzy przyjechali kilkoma autokarami. W Mszach św. i naukach głoszonych przez ks. Jarka chcieli uczestniczyć również Włosi, ale byłoby to bardzo trudne zadanie, ze względu na konieczność operowania dwoma językami. Natomiast w niektórych punktach programu wezmą udział Polacy zamieszkali w Belgii, którzy przyjechali do Medjugorie z ks. Marcinem Badowskim.
Wczoraj przed południem ks. Jarosław powitał polskich pielgrzymów, mówiąc do wszystkich: Witam was u naszej Mamy. Macie się tutaj czuć jak w domu….
Po krótkim odpoczynku, o godz. 14 wyruszyła procesja w stronę kościoła św. Jakuba – na jej czele szedł ks. Jarek, niesiono krzyż, relikwie świętych Jana Pawła i Charbela oraz obraz Jezusa Miłosiernego, na którym namalowano również podobizny św. Jana Pawła i św. o Pio. W pobliżu kościoła ks. Jarek wygłosił katechezę, w której przypomniał historię objawień w Medjugorie.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.