Wizerunek Matki Bożej Dobrego początku odwiedza włoskie rodziny (17.03.2019)

 
 
 

Co jakiś czas powracamy do pielgrzymującego wizerunku Matki Bożej z Niegowici. Codziennie prawie obraz ten przyjmują rodziny, kaplice szpitalne. Na początku Wielkiego Postu, który przeżywamy przyjęty został w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Cesate na północy Włoch. Odwiedził też szpital w Garbagnate Milanese. gdzie znajdował się w kaplicy. Przyjął go tam ks. Dariusz – Polak, kapelan tego szpitala. W kaplicy odbyła się Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wczoraj obraz został również przyjęty w domu pani Sofii w Garbagnate Milanese. Przesłała ona do naszej redakcji krótkie filmy z modlitwy w jej domu. Najpierw odczytała historię wizerunku, który pielgrzymuje już 11 lat, potem ci, którzy przybyli na modlitwę śpiewali m.in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Jarosław podczas spotkania 27 lutego ze swoim biskupem Stanisławem w Rożnawie, zapoznał go ze szczegółami pielgrzymki wizerunku Matki Bożej Dobrego Początku. Peregrynacja jest dokumentowana i najprawdopodobniej za 2 lata obraz ten zostanie ukoronowany przez ks. biskupa w rożnawskiej katedrze. Na początku czerwca wizerunek Matki Bożej będzie peregrynował do Francji, Luksemburga i Belgii, a pod koniec tego miesiąca zostanie przewieziony na Słowację, do diecezji rożnawskiej.

Leave a reply

Your email address will not be published.