Wizerunek Matki Bożej Różańcowej dla parafii w Ciney (7.10.2019)

 
 
 

Zakończyły się rekolekcje w parafii Ciney w Belgii. W ostatnim dniu wzięło w nich udział bardzo wielu Belgów, a także duża grupa Polaków. Tak jak w sobotę przyjechali m.in. z Brukseli i Antwerpii. Obecnych było aż 6 księży, wiele osób mogło więc skorzystać z sakramentu Pokuty.
Wczorajszy dzień był dniem pod znakiem Maryi; w Pompejach odbywały się uroczystości Matki Bożej Różańcowej, odmówiono również modlitwę zwaną supliką. Ks. Jarek przywiózł dla parafii w Ciney obraz Matki Bożej z Pompei, tam poświęcony. Jest to dar pani Luiginy z Castelnovo del Garda, za którą ofiarowano modlitwę. Obraz ten przekazał ks. Jarek podczas Mszy św. przed południem.
Wczorajsze spotkanie modlitewne rozpoczęto o godz. 9 odmówieniem modlitwy różańcowej po polsku, francusku i włosku. Rozważania tajemnic prowadził ks. Jarosław.

Po tej modlitwie ks. Jarosław wygłosił katechezę, trwającą prawie 50 minut. Była ona tłumaczona na język francuski przez panią Agnieszkę z jednego z tamtejszych Domów Modlitwy św. Charbela. Jeżeli kogoś nie męczy słuchanie w ten wolniejszy ze względu na tłumaczenie sposób – zapraszamy do wysłuchania katechezy.

Leave a reply

Your email address will not be published.