Wizyta w Patriarchacie Libanu (9.10.2018)

 
 
 

Zgodnie z zapowiedzią co jakiś czas wracamy wspomnieć z Libanu, gdzie pod koniec września pielgrzymowaliśmy wraz z ks. Jarosławem. W pielgrzymce wziął też udział ks. Grzegorz Cierliński, kapelan więzienny z Piotrkowa Trybunalskiego. W ciągu kilku dni odwiedziliśmy wiele miejsc, mieliśmy możność spotkania z kardynałem Antiochii i Bliskiego Wschodu Bechara Rai.
Po spotkaniu w letniej rezydencji patriarcha zaprosił polską grupę do odwiedzin w głównej siedzibie Patriarchatu, w Bkerke koło Bejrutu. Złożył tam niegdyś wizytę Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Powstała tam również świątynia dedykowana św. Janowi Pawłowi II, a także piękna aula jego imienia, w której odbywają się konferencje episkopatu Libanu. Jest rzeczą niezwykłą, że biskupi z Libanu i innych krajów podległych patriarchatowi spotykają się na początku każdego miesiąca na obradach, po których w całym kraju oczekuje się wskazówek; w głównych mediach są na ten temat przekazywane informacje.
Kapłani wraz z pielgrzymami odwiedzili Patriarchat, była tez modlitwa m.in., w sali konferencyjnej biskupów. Każdy z obecnych mówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia za nieznanego sobie biskupa, na którego miejscu siedział. To była modlitwa za biskupów – pasterzy, którzy przewodzą Kościołowi w Libanie.

Była też modlitwa w kaplicy Patriarchatu, gdzie podczas poprzedniej pielgrzymki w roku 2015 przeżywaliśmy również spotkanie z patriarchą. Modliliśmy się tam szczególnie w intencji ks. kardynała, który również teraz jest w Rzymie i bierze udział w synodzie biskupów.

Leave a reply

Your email address will not be published.