Wspaniała ciocia Ania… (26.12.2017)

 
 
 

Zgodnie z zapowiedzią pragniemy w te świąteczne dni zaprezentować zrealizowane wcześniej reportaże. Dzisiaj – rozmowa z ciocią ks. Jarosława – Anną Różycką, która ponad pół roku temu ukończyła 100 lat. Przypomnijmy, że uroczystości setnej rocznicy urodzin można było zobaczyć na naszym portalu 12 czerwca. Mszy św. w miejscowości Przedwojów w parafii Kamienna Góra (diecezja legnicka) przewodniczył ks. Jarek.
Ciocia Ania modliła się za wstawiennictwem św. o. Charbela, już od 1978 roku, kiedy to rok po kanonizacji świętego pustelnika z Libanu ktoś ofiarował jej obrazek św. Charbela. Ks. Jarosław chodził wtedy jeszcze do szkoły podstawowej, a jego ciocia prosiła świętego, aby ktoś w rodzinie został księdzem. Więcej o jej życiu i wierze będzie można się dowiedzieć oglądając materiał filmowy.
Ks. Jarek prosi wszystkich, aby otoczyli ciocię Anię modlitwą, by mogła jeszcze długo świadczyć, jaką potęgą jest wiara w Boga, zwłaszcza w chwilach trudnych. Rozmowa została przeprowadzona w sierpniu tego roku, aby każdy mógł w tych dniach radości Bożego Narodzenia wyrazić wdzięczność za wielu w naszych rodzinach, którzy tak jak ciocia Ania stoją na straży wiary, tradycji i oddają się woli Bożej. Ks. Jarek długo zastanawiał się nad tytułem reportażu – ostatecznie zatytułował go:”Wspaniała ciocia Ania”.

Dodaj komentarz