Wspólna modlitwa z rumuńską rodziną prawosławną (15.09.2020)

 
 
 

Ks. Jarosław pielgrzymujący z relikwiami i figurą św. Charbela jest coraz bliżej Polski. Wczoraj, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego przewodniczył modlitwie w miejscowości leżącej w połowie drogi pomiędzy Treviso i Padwą. Było to spotkanie szczególne, ponieważ został zaproszony na wspólną modlitwę przez rodzinę rumuńską mieszkającą i pracującą na stałe w Italii. Są oni wyznania prawosławnego. Ks. Jarka poznali przez inne osoby, ale niektórzy od dawna obserwowali przez internet transmisję Charbel TV. Poznali również historię św. Charbela, dlatego zapragnęli otworzyć Dom Modlitwy świętego pustelnika z Libanu.

W modlitwie uczestniczyła też grupa ich przyjaciół z kościoła rzymskokatolickiego, z którymi od dawna modlą się razem. Prawdopodobnie już w listopadzie otwarte zostaną w tej okolicy kolejne Domy Modlitwy św. Charbela, ponieważ takie pragnienie zgłaszają następne osoby.
Przed wspólną modlitwą ks. Jarek udał się w miejsce, gdzie pani Gabriela pragnąca prowadzić Dom Modlitwy św. Charbela chce zbudować również i swój dom, a także przydrożną kapliczkę Jezusa Miłosiernego. Teren ten poświęcił ks. Jarek.

Po poświęceniu terenu ksiądz Jarosław udał się do Domu Modlitwy św. Charbela istniejącego już od dłuższego czasu w jednej z tamtejszych miejsowości. Była wspólna modlitwa i poświęcenie domu.

O godz. 17 rozpoczęła się wspólna modlitwa różańcowa – pani Gabriela mimo że jest wyznania prawosławnego, często wyjeżdża na modlitwę do Medjugorie.
Różaniec odmawiano w wielu intencjach, przede wszystkim o pokój i miłość w rodzinach. Przed rozpoczęciem Eucharystii koło ołtarza ustawiono figurę św. Charbela.

Leave a reply

Your email address will not be published.