Wspominamy uroczystość Bożego Ciała, zapraszamy na Msze św. 18.06. 2022

 
 
 

Wciąż powracamy do uroczystości Bożego Ciała i Krwi Przenajświętszej, jakie odbywały się w parafii we Florencji. Przewodniczył im proboszcz i kustosz ks. Jarosław Cielecki, główną Mszę św. i procesję koncelebrował ks. Tadeusz Wlazło- Socha, również posługujący w parafii Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela.
Przypominamy kilka fotografii z czwartkowej procesji. Wzięły w niej udział m.in. dzieci – Promyki św. Charbela. Ta grupa apostolska wciąż się rozwija. W najbliższą niedzielę pragną wejść do niej kolejne 3 osoby – nie tylko dzieci ale i dorośli. Symbolem przynależności do „Promyków” jest m.in. peleryna z wizerunkiem św. Charbela. Ci którzy nie widzieli procesji Bożego Ciała, mogą wysłuchać kazań głoszonych przy czterech ołtarzach.

W każdą niedzielę zapraszamy na Msze św. o godz. 11 i 19.30. Jutro w godzinach popołudniowych przybędzie do Florencji bp Adam Rosiek, Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego. Wygłosi on homilię na Mszy św. w języku włoskim, będzie też przewodniczył Eucharystii i wygłosi kazanie o godz. 19.30. Również w niedzielę odbędzie się Msza św., na której zawarty zostanie sakrament małżeństwa.
Przypominamy, że w środę 22 czerwca – jak co miesiąc – przeżywać będziemy spotkanie modlitewne wraz ze św. Charbelam. Wyjątkowo w tym dniu Msza św. po polsku rozpocznie się o godz. 18, a nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19. W pustelni ks. Jarosław udzieli błogosławieństwa i namaszczenia olejem św. Charbela. Będzie też można wysłuchać świadectwa mamy, która przyjedzie do Florencji z dzieckiem uzdrowionym dzięki modlitwie w tym miejscu.
Wszystkich serdecznie zapraszamy

Leave a reply

Your email address will not be published.