Wykradziono dwie puszki z Najświętszym Sakramentem (10.01.2019)

 
 
 

Wielki ból i cierpienie panuje w Monte San Angelo – znanej miejscowości na południu Włoch, niedaleko San Giovanni Rotondo. To właśnie tam znajduje się grota św. Michała Archanioła.
Wczoraj w kaplicy miejscowego szpitala dokonano włamania do tabernakulum i skradziono z niego Najświętszy Sakrament. Wykradziono dwie puszki pełne Hostii.
Dlatego też administrator tamtejszej diecezji Cerignola–Ascoli Satriano, biskup Luigi Renna wydał komunikat, w którym informuje o zajściu i jednocześnie prosi tych, którzy dokonali tego aktu, aby zwrócili Najświętszy Sakrament. Przypomina również tym, którzy skradli Eucharystię, że automatycznie podlegają karze ekskomuniki. Prosi o modlitwę wynagradzającą i adorację Najświętszego Sakramentu. Prosi również każdego z księży o odprawienie jednej Mszy św. wynagradzającej oraz o spędzenie jednej godziny na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Pod komunikatem ks. biskup zamieścił również modlitwę przebłagalną, w której prosi Pana Jezusa o wybaczenie dla tych, którzy skradli Hostię z Tabernakulum.
Błaga w modlitwie o miłosierdzie naszego Pana i Zbawiciela i zapewnia Jezusa Chrystusa, że chcemy Go nadal kochać i Jemu służyć.

 

1 Comment

  1. by Claudio Mantovani on 10 stycznia 2019  11:32

    Sono senza parole , che vergogna per l' Italia tutta .

Leave a reply

Your email address will not be published.