Wystrój sanktuarium coraz piękniejszy 3.02.2021

 
 
 

W parafii Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela święto Ofiarowania Pańskiego obchodzono bardzo uroczyście. Już w południe w budującym się sanktuarium Matki Bożej odmówiono modlitwę różańcową o pokój, miłość w rodzinach, ustanie pandemii.

O godz. 15 ks. Tadeusz Socha-Wlazło przewodniczył do Bożego Miłosierdzia oraz Mszy św. Podczas kazania wyjaśnił istotę wczorajszej uroczystości, mówił też o znaczeniu gromnicy. Na wszystkich Mszach św.- również w języku włoskim – zostały one poświęcone
Każda Eucharystia rozpoczynała się w kaplicy Najświętszego Sakramentu – św. Charbela – po poświęceniu gromnic wszyscy w procesji udawali się stamtąd do świątyni na Mszę św.

Tak było również podczas Mszy wieczornej o godz. 19. 30, która pozostanie w pamięci i przejdzie do historii tego miejsca. Do sanktuarium przybyła spora grupa wiernych nie tylko z parafii, lecz nawet z miejscowości podradomskich. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił proboszcz i kustosz ks. Jarosław Cielecki. który wcześniej przywiózł spod Krakowa balaski oraz sedia, czyli tron dla głównego celebranta Mszy św. Te jakże ważne elementy wystroju świątyni zostały poświęcone po kazaniu.

Po Mszy św. i uroczystym błogosławieństwie wszyscy w procesji ze świecami powrócili do celi św. Charbela; na końcu szedł ks. Jarosław niosąc piękną ikonę Matki Bożej Jasnogórskiej, która została poświęcona w minioną niedzielę przez I biskupa Katolickiego Kościoła Narodowego Adama Rośka w kaplicy biskupiej w Miliczu. Trzeba podkreślić, że ks. Biskup łączył się wczoraj duchowo z modlącymi się we Florencji. Wizerunek Maryi ks. Jarosław zawiesił pod krzyżem. Ostatnim elementem wczorajszych uroczystości było pobłogosławienie kolejnego nowego Domu Modlitwy św. Charbela, który powstał w Dębicy.
Można powrócić do tych chwil odtwarzając transmisje z wczorajszego dnia.

https://youtu.be/rCaHrSVPUWk
Dzisiaj, 3 lutego wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika. Zapraszamy jak zwykle na Msze św. o 18. 30 po włosku, a o 19.30 po polsku.
Po ostatniej Mszy św. poświęcone zostaną jabłka, które w pewnych częściach Polski dawano do jedzenia cierpiącym na ból gardła. Kapłani będą też błogosławić dwoma złożonymi świecami przykładając je do szyi z prośbą o pomoc tym, którzy mają problemy ze strunami głosowymi i przełykiem. To na pamiątkę cudu jakiego dokonał św. Błażej, uzdrawiając duszącego się chłopca.

Leave a reply

Your email address will not be published.